A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

9-tų klasių mokiniai lankėsi Taline ir Tartu

Gruodžio 10–13 d. 9c klasės mokiniai kartu su auklėtoja Tatjana Bruskina pagal projektą „Įvairios švietimo sistemos“ lankėsi Estijos miestuose Taline ir Tartu. Picture 1787  Picture 2100 Picture 1799IMG_20151211_094244645

Kelionės įspūdžiais dalinasi 9c klasės mokinė Olga Podvorskytė:

„Vėlų gruodžio 10 d. vakarą išvykome iš Vilniaus į Taliną. Pirmasis kelionės tikslas buvo apsilankyti Talino realinėje gimnazijoje, kurioje susipažinome ir pabendravome su rusakalbiais mokiniais. Jie mums aprodė savo mokyklą ir papasakojo apie Estijos švietimo sistemą.

Vėliau vykome į humanitarinių mokslų gimnaziją, kurią taip pat apžiūrėjome ir išgirdome naujų faktų apie Estijos švietimo sistemą.

Apibendrinant galima teigti, kad Estijos švietimo sistema labai panaši į Lietuvos švietimo sistemą.

Po pietų dalyvavome ekskursijoje po Talino senamiestį, aplankėme senąją vaistinę ir Rotušės aikštėje šurmuliavusią kalėdinę mugę.

Kitos dienos rytą vykome į antrą pagal dydį Estijos miestą Tartu. Šiame mieste yra didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras „Ahhaa“, kuriame mes ir lankėmės. Šiame mokslo centre galima susipažinti su mokslo ir technologijų naujovėmis. Mes pamatėme daugybę įvairių eksponatų, gidas papasakojo daug įdomių faktų. Vėliau patys turėjome laiko, per kurį galėjome apžiūrėti centrą ir išbandyti siūlomas pramogas. Turbūt labiausiai visiems įsiminė veidrodžių kambarys, iš kurio reikėjo rasti išėjimą, o tai padaryti buvo nelengva, nes visur matėme savo atvaizdus.

Pabuvoję mokslo centre „Ahhaa“, pasivaikščiojome po Tartu, lankėmės mugėje ir nusipirkome suvenyrų.

Ši kelionė visiems labai patiko ir paliko daug įspūdžių“.