A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Mokyklos diena

Mokyklos diena 2013 m.

Gruodžio 5 d. 8 val. ryto mokyklos kieme sužibo į skaičių 92 sudėliotos žvakutės – tokią įspūdingą staigmeną mokyklos gimtadienio proga paruošė 10b klasės mokiniai. Na, o paskui gimtadienį švenčiančią mokyklą džiugino staigmena po staigmenos.

Per ilgąsias pertraukas mokyklos bendruomenė rinkosi į aktų salę, kurioje per pirmąją ilgąją pertrauką visi buvo kviečiami šokti drauge, o per antrąją – žiūrėti 7b, 8a, 10a, 10b ir visų 12-tų klasių mokinių nufilmuotų sveikinimų gimtadienį švenčiančiai mokyklai.

Nuskambėjus skambučiui, kviečiančiam į 5-ąją pamoką, mokiniai itin skubėjo į ją, kadangi jų laukė netradicinės pamokos, kurias vedė ne tik mokytojai, bet ir mokinių tėveliai, svečiai bei mokyklą jau baigę mokiniai.

Vyresniųjų klasių mokiniams netradicinė pamoka vyko Vilniaus miesto savivaldybėje, kurioje buvo surengti debatai su Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku.

13 val. mokyklos bendruomenė ir svečiai rinkosi į aktų salę, kurioje vyko šventinis koncertas.Gražiausius sveikinimus, dainas ir šokius mokyklai dovanojo mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai.

92-ojo mokyklos gimtadienio diena buvo kupina staigmenų, geros nuotaikos, šypsenų ir jausmo, kad esame viena didelė ir graži „Santaros“ šeima!

Šventės akimirkos


Mokyklos diena 2012 m.

Mokomės žaisdami ir bendradarbiaudami

Konkurso programa,  skirta  3-4 klasių mokiniams, buvo kupina visokiausių įdomybių. Konkurse dalyvavo po  5 mokinius iš kiekvienos klasės. Pagrindinė   tema – pasakos. Pradinukams pagal paveikslėlius, užuominas, mįsles reikėjo atspėti pasakos pavadinimą ir jos autorių. Už teisingą atsakymą mokiniai gaudavo korteles.Konkursą  laimėjo 4a klasė, surinkusi daugiausia kortelių.  Pasak lietuvių kalbos  mokytojos E.Červonenko, vaikai  labai stengėsi ir aktyviai dalyvavo.

11 klasių mokiniai pradinukams vedė pamoką. „Jaunieji  mokytojai“ pasakojo ir  klausinėjo apie mokyklą, norėdami patikrinti vaikų žinias. 11b klasės mokinė  pasidalino įspūdžiais: „Man labai patiko vesti pamoką 1c klasėje. Visi vaikučiai tokie mieli, pasiryžę padėti.Nesinorėjo su jais išsiskirti.”

Mokyklos dienos renginiais pradinių klasių mokiniai liko patenkinti. Pirmokė  Sabrina  šypsojosi: „Man labai patiko ši diena, buvo labai įdomu.“

11b kl.mokinė S.Kovel

mokomes-zaisdami-ir-bendradarbiaudami_03 mokomes-zaisdami-ir-bendradarbiaudami_02 mokomes-zaisdami-ir-bendradarbiaudami_01

 

Tai – mes!

5-8 klasės dalyvavo  įdomiuose  renginiuose. Aktų salėje vyko klasių prisistatymai – „Tai – mes“. Visos klasės buvo išradingos: atliko dainas, deklamavo eilėraščius, šoko. Įdomiausia buvo tai, kad su savo auklėtiniais į sceną išėjo ir klasių auklėtojai: J.Uzelo (6a kl.), E.Glemžaitė (7b kl.)

Taip pat vyko susitikimai su mūsų buvusiais moksleiviais. Jie pasakojo apie save, studijas ir darbo patirtį. Labiausiai  8b klasės mokinius sudomino buvusio moksleivio A.Juzo  pasakojimas apie tai, kad anksčiau mokykloje buvo renkamas mokinių prezidentas.

12a kl.mokinys I.Lamin

Tai-mes!_01

 

Mokomės kitaip

9 -10 klasių mokiniams irgi buvo paruošta įdomi programa. Vyko mokykliniai debatai. Debatų tema – ar vyresniųjų klasių mokiniams reikalingos  muzikos, kūno kultūros, technologijų ir dailės pamokos. Debatuotojai ir žiūrovai priėjo prie bendros nuomonės, kad tokių pamokų reikia.

Sporto salėje  vyko  varžybos – „Lietuvos kūno kultūros ženklas“. 7 komandos varžėsi, kurios greitesnės, lankstesnės ir  stipresnės. Laimėjo 10b klasės mokiniai.

Dar mokiniai susitiko su režisiere G.Beinoriūte. Ji pasakojo apie  dokumentinio filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“ kūrimą. Užsimezgė įdomus pokalbis, nes susitikimo išvakarėse mokiniai šį filmą žiūrėjo „Skalvijos“ kinoteatre.

11b kl.mokinė A.Belova

 mokomes-kitaip_02 mokomes-kitaip_01

 

Mokyklos diena

Šiandien „Santaros“ vidurinės mokyklos mokiniams   buvo labai neįprasta diena – vyko įvairūs renginiai ir netradicinės  pamokos.

Per  religijos pamoką pas devintokus atėjo  Šv.Dvasios vienuolyno darbuotoja Elena Rianceva. Pamokos tema  — „Viskas palieka žymę”. Ji kalbėjo apie savo darbą su vaikai, kuriems reikia pagalbos. Su mokiniais vyko diskusija apie bendravimą, jo svarbą. Vesdama pamoką mūsų viešnia rėmėsi savo gyvenimo istorijomis. Be to, mokiniai turėjo išnagrinėti 3 situacijas, susijusias su bendravimo problemomis. Savanorių buvo daug.

Per matematikos pamoką, kurios tema buvo „Mastelis”,  šeštokai kūrė šventinį atviruką. Mokiniai  dirbo savarankiškai ir grupėmis.  Mokytoja tik kartais padėdavo ir parodydavo teisingą kryptį.Mokiniai priėjo išvadą, jog mūsų mokyklos planas panašus į pakėlusį ranką mokinį, kuris ruošiasi atsakinėti.

Vienas iš renginių 11-12 kl. mokiniams  – „Protų mūšis“.  Komandas vertino mokytojai V.Danusaitė, G.Kurčevskij bei mūsų mokyklos buvęs mokinys, chemijos mokslų daktaras, Kiril Lanevskij.Renginys pavyko. Vedėjos N.Vorkovič  teigimu, mokiniai įveikė užduotis labai gerai. Renginio metu mokiniai atsakinėjo į įvairius klausimus. Laimėjo 12f klasės komanda  „Imperija”, o geriausia žaidėja pripažinta  11c klasės mokinė Vitalija Meščiarikova .

Be to, vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo teatro pamokoje, kurią vedė lietuvių kalbos mokytoja J.Bizaitė. Mokiniai dalyvavo improvizacijose. Per pamoką  buvo linksma, visi jautėsi laisvai. Pamokoje dalyvavo ir svečiai iš Baltarusijos, kuriems viskas taip patiko, jog jie panoro įgyvendinti šią idėją ir savo mokykloje..

Dar vyko susitikimai su įdomiais žmonėmis. Vienas  jų stačiatikių dvasininkas Konstantinas. Jis su mokiais diskutavo apie įdomų žmogų, koks jis turėtų būti, ir kaip juo galima  tapti. Buvo įdomu.

Kitas svečias buvo Karo akademijos kapitonas Tomas Blinstrubas.Pamokos tiklas — supažindinti su karininko karjeros galimybėmis Lietuvoje bei papasakoti apie misiją Afganistane. Pamokoje vyko diskusija, viktorina, buvo parodytas tikras ginklas G-36, su kuriuo Lietuvos kariai gina tėvynę. Aišku, ginklas buvo be šovinių, bet vis tiek su juo visi elgėsi atsargiai. Susitikimas paliko gerą įspūdį, kai kas net susižavėjo karininko profesija.

Taigi Mokyklos diena buvo gera patirtis, ir kaip pastebėjo viena iš mokytojų, atvykusių iš Baltarusijos, labai gerai, jog į renginį buvo įtraukti visi mokiniai ir mokytojai.

11b kl.mokinys M.Dmitrovič

mokyklos-diena_09 mokyklos-diena_08 mokyklos-diena_07 mokyklos-diena_06 mokyklos-diena_05 mokyklos-diena_04 mokyklos-diena_03 mokyklos-diena_02 mokyklos-diena_01