A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Medijų dirbtuvės „Santaros“ gimnazijoje

unnamed (10)Kovo 31 dieną mūsų mokykla priėmė svečių iš Lentvario (Trakų r. Lentvario H. Senkevičiaus gimnazija) ir Pabradės gimnazijų (Švenčionių r. Pabradės Ryto gimnazija). Mes pasidalijome savo įspūdžiais ir patirtimi filmavimo srityse, papasakojome vieni kitiems apie dalyvavimą projekte bei darbą su įžymiais režisieriais. Pristatymo pabaigoje pamatėme kitų gimnazijų sukurtus filmukus. Po pristatymų visi dalyviai kartu išvyko į Vingio kiną, kur pamatė rumunų filmą „Baigiamieji egzaminai“. Filmas buvo apie jauną gabią merginą, kuri buvo užpulta prieš egzaminus. Jos tėvas norėjo paskatinti ją išlaikyti egzaminus ir išvažiuoti į kitą šalį, tačiau pati mergina nelabai to norėjo. Visi dalyviai liko labai patenkinti puikiai praleidę laiką.

Olga Podvoskytė, 10 c

unnamed (5) unnamed (7) unnamed (8) unnamed (9)


Šiandien 10c klasė turėjo galimybę pasiruošti ir pravesti klasės valandėles 5-10 klasių moksleiviams. Visi pasiskirstėme į 3 grupes. Pirma grupė pasakojo apie medijų reikšmę mūsų gyvenime, antra – apie mūsų filmavimo ir montavimo praktiką su įžymiais režisieriais, o trečia pasiruošė viktorinai apie medijas. Valandėlės metu mes pabendravome su kitų klasių mokiniais, bei padovanojome patiems aktyviausiems mažas dovanėles. Šios dienos pravesta pamoka paliko įspūdį ne tik klausytojams, bet ir pasakotojams. Be to, tai buvo puiki galimybė išbandyti savo oratorinius gebėjimus.

 IMG_9615  IMG_9611 IMG_9600 IMG_9589 IMG_9593 IMG_9631IMG_9632

 

 

 

MEDIJŲ savaitė (2017 m. kovo 27–31 d.)

 Medijų savaitės tikslai:
– mokyklos bendruomenės supažindinimas su projekto veiklomis;
– žinių, darbų ir gebėjimų, įgytų projekto metu sklaida mokykloje;
– ugdančios pramogos bei šventės pagrindu vyktų įvairių mokyklų bendruomenių ir visuomenės grupių integracija

Nr.

Medijų savaitės renginiai

Klasė

1

Nuotraukų paroda apie projekto pamokas ir kūrybines dirbtuves.

10 c

2

Konkurso organizavimas: geriausios reklaminės nuotraukos konkursas ,,Medija musu gyvenime”.

5-8;9-11

3

Debatų apie medijas organizavimas ,,Ekranų kultūros neigiamas poveikis visuomenei.”(lietuvių/rusų/anglų kalbomis).

8 b
10 c

4

Viktorina ,,Kas yra socialinė medija?”.

5-9:
(atsak. 10c)

5

20 minučių moksleivių paskaita apie medijas mokyklos bendruomenei (mokytojams).

(atsak. 10c)

6

Plakatai (stendai bibliotėkoje ir koridoriuje), supažindinančios mokyklos bendruomenę su mediju kalba/žodynu.

atsak. 10c

7

20 minučių moksleivių paskaita apie medijas moksleivių tėvams (tėvų susirinkimo metu).

(atsak. 10c)

8

Filmų peržiūros organizavimas.

8-11

9

Mokykla-mokyklai pristatymai (viena mokykla vyksta į kitą pristatyti kūrybinėse dirbtuvėse pasiektus rezultatus)

8, 10

 


Kino dirbtuvės gimnazijoje

Kovas, 2017

 image004Kovo 6-8 d. “Santaros” gimnazijos 10c klasė dalyvavo projekto „Medijos“ organizatorių surengtose dirbtuvėse su įžymiais Lietuvos režisieriais Miku Žukausku ir Dovile Šarutyte. Dirbtuvių tikslas – daugiau sužinoti apie kiną ir jo kūrimą, susipažinti su kino pasaulio „virtuve“ ir išmėginti savo jėgas filmuojant trumpus filmus. Pirmąją dirbtuvių dieną režisieriai pasakojo apie filmų kūrimą, skirtingų profesijų, susijusių su kinu, atstovų vaidmenį filmo kūrimo procese. Mikas ir Dovilė teikė informaciją įdomiai, su humoru bei aktyviai skatino mokinius diskutuoti ir išsakyti savo nuomonę. Kovo 7 d. prasidėjo filmavimai. Klasė buvo padalyta į dvį komandas ir paskelbta būsimų filmų bendra tema – išsiskyrimas. Kiekvienos komandos dalyviai pasiskirstė vaidmenimis: režisierius, garso operatorius, aktoriai ir kt., ir visi kartu pradėjo kurti scenarijų. Antrąją filmavimų dieną prasidėjo realus darbas. 10c mokiniai dirbo su profesionale filmavimo įranga (be abejo, padedami režisierių). Kaip vėliau prisipažino dirbtuvių dalyviai, kurti filmą buvo labai sunku –  trūko laiko, bet buvo be galo smagu ir linksma. Be to, komandų nariai dirbo sklandžiai ir galutinis produktas pasirodė daug geresnis, nei buvo tikėtasi. Pirma komanda sukūrė nuostabią komediją apie merginų gyvenimą „Desertas“, o antroji tuo metu nufilmavo veiksmo filmą „Išsiskyrimas su protu“. Filmai pasirodė esą labai skirtingi, bet abu labai patiko žiūrovams (mūsų mokyklos mokiniams, mokytojams bei administracijai). image014
Pasak vieno iš dešimtokų , tokių užsiėmimų turėtų būti daugiau, nes tai buvo vienos  įdomiausių dirbtuvių, kada nors vykusių mūsų mokykloje. Mikui Žukauskui ir Dovilei Šarutytei taip pat labai patiko dirbti mūsų mokykloje. Pasak jų, 10c mokiniai linksmi, nuoširdus bei be galo talentingi ir jie tikrai norėtų dar kartą padirbėti su tokia nuostabia komanda.


image007image008image010 image002 image012 


Projekto “Dideli ir maži ekranai“ metu buvo išrinkta motyvuotų mokinių grupė iš visos Lietuvos rusų, lietuvių ir lenkų mokyklų, kurių tikslas buvo tapti bendraamžių švietėjais. Ana Aleksejeva ir Anastasija Narbutaitė iš 10c klasės pateko į šią grupelę ir vasario 10-14 dienomis išvyko į mokymus Antalieptės miestelyje Zarasų rajone. Ten su švietėjais dirbo ne tik mokymų vadovai Beatričė ir Darius, bet ir įžymūs Lietuvos žurnalistai, politikai bei kultūros veikėjai. Buvo kalbama tokiomis temomis kaip propaganda, reklama, stereotipai, žiniasklaida ir t.t.. Tuo pačiu metu Antalieptėje buvo gana daug neformalios veiklos: žaidimų, kūrybinių užduočių ir tiesiog laisvo laiko. Iš šių mokymų moksleiviai grįžo ne tik kupini naujų žinių, bet ir susiradę naujų draugų bei prisipildę gerų emocijų. Be to, visi švietėjai gavo užduočių: pravesti bent 10 užsiėmimų savo mokykloje ar bendruomenėje su motyvuotais paaugliais, kurie taip pat norėtų pasisemti naujų žinių bei tiesiog gerai praleisti laiką su savo bendraamžiais. Mūsų mokyklos mokinės Ana ir Anastasija jau pradėjo aktyviai rengti šiuos užsiėmimus tokiomis įdomiomis ir aktualiomis temomis kaip stereotipai, tolerancija ir lygybė. Ateityje visų švietėjų laukia dar viena kelionė į Zarasų rajoną, į vasaros stovyklą, kurią, beje, visi mokymų dalyviai rengia patys.  

 image002 image003

image001

 


image001

Kristupas Sabolius

1997–2003 m. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete studijavo klasikinę filologiją ir įgijo magistro laipsnį. 2008 m. tame pačiame universitete Filosofijos fakultete apgynė disertaciją „Vaizduotės samprata fenomenologinėje filosofijoje“[1]. Nuo 2008 m. Vilniaus universitete dėsto filosofijos įvado, estetikos, šiuolaikinių vaizduotės teorijų kursus ir šiuolaikinių meno filosofijos problemų kursus. Nuo 2014 m. yra VU Filosofijos fakulteto docentas. 2006 m. išleido debiutinį romaną „Bloga knyga“. Yra parašęs keletą pjesių bei scenarijų kino filmui „Lošėjas“[2] (bendraautoris rež. Ignas Jonynas), kuris tapo pirmuoju Baltijos šalių filmu įtrauktu į San Sebastiano kino festivalio programą, o Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2014“ buvo pripažintas geriausiu metų filmu. . 2014 m. kartu su Tomu Ramanausku išleido kūrybingumo provokacijų knygą „Žmogus, kuris žinojo viską“.

Antrasis etapas (vasaris-kovas) – pamokos 10 c kl mokiniams (kinas, reklama, žaidimai).

 Trečiasis etapas – kino kūrybinės dirbtuvės su savo sričių profesionalais (jas ves režisieriai Mikas Žukauskas ir Dovilė Šarutytė).

image003

Kino režisierė Dovilė Šarutytė

Dovilė Šarutytė (g. 1986) mokėsi Vilniaus Žemynos gimnazijoje, 2009 metais baigė TV ir kino režisūros specialybę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). 2010 m. vienas pirmųjų režisierės darbų – „Aš tave žinau“ (2009) – Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ pripažintas geriausiu trumpametražiu filmu.

 

image006

Kino režisierius Mikas Žukauskas

Gimė 1986 metais. Mokėsi Vilniaus J. Basanavičiaus vidurinėje mokykloje. 2009 m. baigė TV ir kino režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 2011 m. ten pat studijuoja vaizdo montažo magistrantūrą. Nuo 2006 m. dirba vaizdo ir kino srityje laisvai samdomu režisieriumi, montažo režisieriumi ir operatoriumi.

„Ana geraširdė“ (2009, tr. metr., „Kino pavasaris“), 
„Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“ (2012, dok., „Kino pavasaris“).
„Sidabrinė gervė“ už geriausią lietuvišką trumpametražį dokumentinį filmą „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“ 2012 m.

 


„Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“

image002Nuo pat kino atsiradimo pradžios buvo svarstoma šios medijos esmė – ar tai yra mokslinis technologinis išradimas, pramoga ar menas?

Šiuolaikiniame pasaulyje nuo mažens mus supa daugybė vaizdų. Beveik nuolat gauname ir šiek tiek rečiau kuriame vizualiąją informaciją. Jaunoji karta vis dažniau žinutes apie save perduoda nebe žodžiais, bet vaizdais (pvz. asmeninė nuotrauka, padaryta telefonu ir iškart įkelta į Facebook‘ą). Kaip sukurti filmą?

Mūsų 10 c mokiniai jau turėjo tris pamokas apie kiną. Tikslas –  skatinti moksleivius žiūrėti filmus, juos analizuoti ir vertinti, lavinti jų vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualų ir kritišką žiūrovą, supažindinti su profesijomis. Tatjana Bruskina mokiniams  papasakojo, kaip kuriamas kinas, kaip vyksta  montavimo darbai, kokių profesijų žmonės dalyvauja šiame kūrybiniame procese: scenarijaus autorius, kuris parašo scenarijų, režisierius.  Prodiuseris rūpinasi komanda: samdo operatorius, aktorius ir visą kūrybinę grupę. Mokiniai sužinojo, kad pasiruošimas filmavimui užtrunka iki pusės metų, dažnai — ir kur kas ilgiau.

Po pokalbio vyko kino filmo “The Loneliness of Long Distance Runner” (anglų kalba) peržiūros ir aptarimai.

 

Vaikai labai patenkinti, smagiai leidžiame laiką!