A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

tyreju_naktis

Apie Tyrėjų naktį

     Kaip ir kasmet, rugsėjį pasitinkame naujuosius mokslo ir pažinimo metus, o drauge – ir „Europos tyrėjų naktį“!

     Šiemet „naktinėsime“ rugsėjo 28 d. Kviečiame prisijungti ir Jus!

     Tyrėjų naktis – išskirtinis rudens penktadienis, kai daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir pabendrauti su visuomene išeina mokslininkai bei tyrėjai, kurie paprastai dirba uždarose laboratorijose ar mokslo centruose.

     Jau daugiau nei dešimtmetį Tyrėjų naktis kasmet mokslo entuziastus kviečia susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais moksliniais tyrimais, inovacijomis bei išradimais.

     Išaugusi ir vis daugiau lankytojų pritraukianti Tyrėjų naktis kasmet vyksta daugiau nei 30 Europos šalių, daugiau nei 300 Europos miestų.

     Lietuvoje didžioji dalis renginių paprastai vyksta Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Molėtuose. Čia įsikūrusiuose mokslo centruose ir laboratorijose Tyrėjų nakties metu mokslininkai kviečia dalyvauti eksperimentuose, simuliacijose, interaktyviose darbo grupėse, paskaitose, apskrito stalo diskusijose ir debatuose, parodose, ekskursijose ir konkursuose. Siekiama, kad kiekvienas – nuo mažo iki didelio – mokslo pasaulyje atrastų savo atradimus.

     Pastaruosius penkerius metus Tyrėjų nakties renginių tinklas aktyviai plėtėsi ir šiuo metu apima beveik visą Lietuvą. Regionuose ir mažuosiuose miesteliuose Tyrėjų nakties renginių programą keliomis dešimtimis renginių papildo bendrojo lavinimo mokyklos ir nevyriausybinės organizacijos.

     Jei norite prisijungti prie 2018 m. Tyrėjų nakties organizuodami renginius, registruokitės adresu https://tyrejunaktis.lt/renginiai