A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Respublikinis projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“

 

fondas-logo________________________________________________________________

„Sėkmės istorijos“

Dvejų metų „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ projektas jau įsibėgėjo ir eina į pabaigą. Tačiau jau dabar mes galime pasidžiaugti šio projekto sėkmėmis. Mokyklos pasirinkta projekto kryptis – mokyklos ir tėvų bendradarbiavimas. Sausio 8 d. projekto dalyviai susirinko tam, kad galėtų pasidžiaugti savo laimėjimais. Ir mes tikrai turime kuo džiaugtis!

Žinoma, kad aktyviausi tėveliai būna pradinėje mokykloje, tačiau ir čia susidūriame su užduotimi, kaip pritraukti jų kuo daugiau. Projekte dalyvauja dvi 1 klasės – 1a (mokytoja I. Vaskevičienė) ir 1c (mokytoja V. Teslenko). I. Vaskevičienė džiaugiasi, kad jau per pirmą trimestrą pavyko suburti visus tėvelius į bendruomenę. Klasėje organizuojami tėvelių skaitymai, netradicinės pamokos. 1c klasės mokytoja džiaugiasi tėvelių iniciatyva organizuojant bendras išvykas ir noru padėti puošti klasę švenčių periodu. Svarbiausias akcentas buvo „Rudens šventė“, kurioje dalyvavo daugiau nei 40 šios klasės mokinių tėvelių.

Turime ir dvi 2 klases – 2a (mokytoja L. Myško) ir 2c (mokytoja J. Rukovič). Abi šios klasės projekte jau antri metai ir sėkmingai skina bendradarbiavimo vaisius. 2a klasės mokytoja galėtų kalbėti valandų valandas apie tai, ką jie kartu nuveikė su tėveliais. Paskutinysis sėkmingas darbas – „Ekošou“. Daugiau informacijos su nuotraukomis jau galite matyti mokyklos Facebook paskyroje ir interneto svetainėje. Dalyvavo daugiau nei 40 tėvelių, kurie apgailestavo, jog nespėjo pasigaminti sau tokių nuostabių kostiumų. 2c klasės vadovė negailėjo gražių žodžių savo mokinių tėveliams, kurie padėjo sukurti spektaklį  pagal Anderseno pasakas, be to tėveliai su vaikais kūrė eilėraščius, rašė rašinėlius, iliustravo juos. Visa tai sudėjo į atskirą leidinį.

Projekte dalyvauja ir 3b klasė (T. Chriaškova). Sėkmingai visa klase keliauja į spektalius, patys vaidina, klasėje vyksta šventės su konkursais, kurių tėvai labai laukia. Mokytoja dėkoja tėveliui S. Kanapliovai už netradicinę pamoką.

4 b klasės mokytoja G. Videiko didžiuojasi savo mokinių tėveliais, kurie nuo pirmos klasės rūpinasi stendo papuošimu, organizuoja visas išvykas. Paskutinis bendras projektas (tėvų ir vaikų) – „Ekologinės eglutės“, kurios puošė pirmo aukšto fojė.

Tarp projekto dalyvių yra ir viena 5 klasė (5b mokytoja L. Kovzan). Nuoširdžiai džiaugiasi tėvelių organizuotumu, savarankiškumu sprendžiant įvairius klausimus. Per mokyklos gimtadienį pasirodyme dalyvavo ne tik vaikai, bet ir tėveliai.

7a (mokytoja N. Palchiukiene) klasės vadovė labai džiaugėsi, jog per mokyklos šventę ant scenos užlipo net 7 tėveliai, tai yra didelis laimėjimas, mokytoja dėkoja visiems už įsitraukimą. 7 b (mokytoja A. Juriavichiene) klasės auklėtoja džiaugiasi vieno mokinio ir tėvo sėkmės istorija.

8b (mokytoja E. Červonenko) ir 8f (mokytoja J. Cyliova) klasės vadovės pastebi, kad tėvai po truputį įsitraukia į bendrą veiklą ir pradeda matyti to prasmę. J. Cyliova džiaugiasi, jog spektaklius ir paprastą pasivaikščiojimą po vakarinį Vilnių  renkasi daug tėvų, per pasivaikščiojimą jų buvo net daugiau nei vaikų.

Labai džiaugiamės sėkmėmis ir net neabejojame, kad gegužės mėnesį galėsime jų papasakoti dar daugiau!

Ana Pečiulienė, projekto „ Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ komandos narė


Kaip mes šventėme mokyklos gimtadienį

      Gruodžio 7 d. visa gimnazijos bendruomenė kaip jau įprasta  šventė Mokyklos dieną – 97-ąjį gimtadienį.  Tą dieną vyko  netradicinės pamokos, įvairios akcijos, susitikimai su buvusiais mokiniais. Ypač aktyvūs šį kartą buvo mokinių tėvai.
       Šventė, padovanojusi  daug gražių akimirkų ir palikusi smagių prisiminimų, baigėsi. Lauksime kito gimtadienio!

 

  Vienas gražiausių dažno žmogaus gyvenime  vaikystės prisiminimų – prieš miegą mamos dainuojama lopšinė, sekama pasaka ar skaitoma knyga.  Džiugu, kad viena pamatinių dažnos šeimos vertybių šiais technologijų laikais yra išlikęs knygų skaitymas. Todėl gruodžio 7 d. mūsų pradinėje mokykloje įvyko Tėvų skaitymai.  Skaitymui buvo pasirinktos įvairių autorių knygos, tačiau visas jas vienijo bendra tema – gerumas, draugystė. Šioje pamokoje dalyvavo ne tik tėvai, bet ir močiutės, ir seneliai. Buvo labai įdomu ir gera!! 

Larisa Myško, mokytoja

 

     Mokyklos gimtadienio proga pradinėse klasėse buvo surengtos netradicinės pamokos. Tėvai galėjo išbandyti save mokytojo vaidmenyje. Mane nustebino tai, su kokiu entuziazmu jie įvykdė šią užduotį. Vienoje pamokoje kartu su pirmokais klausėmės vieno mokinio senelio skaitomų pasakų, kitoje kartu su 2b klasės mokiniais įveikėme skiepų baimę. Pasirodo, tai padaryti  daug lengviau, jeigu mama – gydytoja ir jei žinai, jog bus įteiktas diplomas už drąsą. Taip pat teko spręsti matematikos užduotis. Pamokose „Ieškant lobio“ ir „Linksmoji matematika“ pradinukai atskleidė puikius savo gebėjimus ir buvo už tai apdovanoti saldumynais ir mandarinais. Dar man  buvo malonu žiūrėti, kaip sportinėse rungtynėse tėvai kartu su vaikais dirbo vienoje komandoje.
     Buvo labai malonu stebėti, kaip tėvai ir vaikai bendradarbiauja. Tokiame ankstyvame amžiuje tėvai atlieka svarbų vaidmenį vaiko asmenybės formavimesi ir aš labai džiaugiuosi, kad mūsų mokykla suteikia galimybę tėvams ir jų vaikams tapti artimesniais.

A.Narbutaitė, 12c

 

     Mokyklos gimtadienio proga aktų salėje vyko teatralizuoti pasirodymai „Mano klasės portretas“. Man teko stebėti 5 ir 6 klasių teatralizuotus pasirodymus. Be galo nustebau, kad mūsų mokyklos mokiniai tokie talentingi ir kūrybingi.
      Labai įsiminė, kaip 6-okai vaidino, kokius gražius, protingus, paklusnius juos nori matyti mamos, kokius stiprius įsivaizduoja tėčiai, visada alkanus mato močiutės, aktyvius klasėje norėtų matyti mokytojai ir kokie jie yra iš tikrųjų – be rūpesčių, linksmi ir laimingi.
     Taip pat mane sužavėjo, kokie 6-okai talentingi gimnastai, futbolininkai, muzikantai, šokėjai, dainininkai. Jų pasirodymai privertė ploti visą salę.
     5 klasių mokiniai nenusileido savo kūrybiškumu. Itin šilti buvo tie pasirodymai, kuriuose dalyvavo ir tėvai. Dar buvo labai įdomu stebėti prisistatymą su repuojančia klasės auklėtoja. Išgirdau labai daug dainų, kurias sukūrė patys penktokai.
       Be to, buvo labai malonu matyti tėvelius, atėjusius palaikyti savo vaikų. Sėdėjau ir šypsojausi, matydama tokią meilę, palaikymą ir džiaugsmą jų akyse.
       Visi pasirodymai buvo  įspūdingi ir tikroviški, nes juose atsispindėjo tikri vaikai, jų mintys, elgsena, troškimai. Nebuvo dirbtinų emocijų. Mačiau  tikras ir nesuvaidintas emocijas.

                                                                           Marija Babič, 10C

 

    Teko stebėti  7 ir 8 klasių teatralizuotus ,,Mano klasės portretas“ pristatymus. Vieni aštuntokai  pristatė savo klasę eilėmis, kiti  pasinaudojo savo pačių sukurtu video ekologijos tematika. Labai džiugu buvo stebėti 8 a kl. mokinių prisistatymą, kuris vyko net šešiomis kalbomis! Taip pat mane nustebino  idėja panaudoti būgnus pasirodymo metu.
     Per penktą pamoką turėjome galimybę išvysti be galo talentingus septintokus. Per jų pasirodymus buvo pasakyta labai daug šiltų žodžių apie mokyklą. Ypač patiko prisistatymui pasirinktas naujienų formatas. Prisistatymų metu publika nuolat juokėsi ir neturėjo laiko nuobodžiauti, nes septintokai demonstravo puikų humoro jausmą.
     Buvo tikrai smagu matyti daugybę talentingų, originalių bei aktyvių mokinių, kurie padarė šį mokyklos gimtadienį

Agata Kipran, 11a

 

     Gruodžio 7d.  „Santaros“ gimnazijos mokiniai dalyvavo gražioje akcijoje „Apkabinkime mokyklą“. Moksleiviai, susikibę rankomis, sveikino gimnaziją su gimtadieniu. Kiekvienas rankose laikė pačių mokinių dailės pamokose išgražintą raidę, iš kurių buvo sudėlioti žodžiai „Santaros gimnazija 97“, kurie tarsi apkabino mūsų mokyklą. Akcija „Apkabinkime mokyklą“ nepaisant blogo oro suvienijo visų moksleivių dvasią, suteikė šansą moksleiviams parodyti savo kūrybiškumą, išreikšti meilę ir dėkingumą.
      Iškart po akcijos gimnazijos aktų salėje vyko intelektualus žaidimas, kuriame dalyvavo dvi mokytojų, moksleivių tėvų bei 11 ir 12 kl. mokinių komandos. Buvo labai įdomu sekti žaidimo eigą, bandyti atsakyti į sudėtingus, mąstymą lavinančius klausimus. Vieni klausimai patikrino dalyvių išprusimą, kiti gebėjimą logiškai ir kritiškai mąstyti. Nepaisant to, kad laimėjo mokytojų komanda, moksleiviai, klausydami atsakymų į sudėtingus klausimus, išplėtė savo akiratį. Be to, jie lavino savo gebėjimus dirbti komandoje ir gebėjimą išgirsti visų komandos narių nuomonę. Visi dalyviai liko patenkinti žaidimu ir buvo dėkingi už linksmai ir naudingai praleistą laiką.

 Aleksandra Kirnosova, 12 c

 


Valanda su direktore

Lapkričio 15 d. gimnazijos direktorė L.Jalovaja pakvietė aktyviausius tėvus susitikti ir pasikalbėti apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius.

         Direktorė L.Jalovaja supažindino tėvus su finansine ataskaita. Papasakojo, kaip keičiasi mokyklos aplinka (kabinetai, valgykla, aktų ir sporto salės, paklotos trinkelės, pasodinta augalų). Pasidžiaugė, kad mokyklos erdvės stebimos kamerų. Kalbėta apie mokyklos stadiono statybas ( paraiška jau savivaldybėje) bei tvoros aplink mokyklą įrengimą. Apgailestavo, kad tvora aplink mokyklą gali būti pastatyta tik pasibaigus statyboms. Daug klausimų kėlė elektroninio dienyno veikla. Su tėvais buvo daug diskutuojama apie mokinių elgesio taisyklių pažeidimus, tėvų įtaką savo vaikams.

     Nuoširdžiai dėkojame mokinių tėvams, dalyvavusiems susitikime. Kviečiame ir toliau aktyviai bendradarbiauti.


Kuo galime padėti?

Rugsėjo 18 d. susitiko projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ komanda ir projekte dalyvaujantys klasės auklėtojai.

     Susitikimo tikslas – išsiaiškinti, kaip šiais mokslo metais tęsime projektą „Tėvų ir mokyklos bendradarbiavimas“, numatyti tolesnius bendradarbiavimo žingsnius.

     Smagu tai, jog po pirmųjų projekto metų galime pasidžiaugti, kad tėvai aktyviai dalyvauja klasės ir mokyklos gyvenime. Tėvai noriai organizuoja išvykas, kviečia į savo darbovietes, veda netradicines pamokas. Ir ko tik nedaro mūsų brangieji tėveliai! Žinoma, visada yra kur tobulėti, todėl šio susitikimo metu buvo aptarti svarbiausi aspektai.

     Projekte dalyvauja 11 klasės auklėtojų (1a, 1c, 2a, 2c, 3b, 4b, 5b, 7a, 7b, 8b, 8f), kurių dėmesys bus nukreiptas į tėvų švietimą, neformalų bendravimą su tėvais, bendrų projektų įgyvendinimą, netradicinių pamokų, susirinkimų, išvykų ir įvairių veiklų organizavimą. Verta paminėti įdomesnes veiklas: bus kuriami trumpi filmai, taip pat vedami seminarai skaitymo psichologijos tema, bus pristatomi tėvų talentai ir pomėgiai.

     Džiugu, kad turime aktyvius bendruomenės narius, todėl norime pakviesti kuo daugiau tėvelių burtis vis į didesnes grupes, steigti klasės klubus. Taip mes keisime mokyklos kultūrą, kursime saugią ir palankią mokymuisi aplinką, kad kiekvienas vaikas patirtų mokymosi sėkmę.

Kuo galime padeti


Kaip tapti super klasės auklėtoja?

Rugsėjo 6 d. mokytojos A.Juriavichene ir L.Kovzan dalinosi patirtimi su kitomis „Santaros“ gimnazijos klasių auklėtojomis, kaip tapti super klasės auklėtoja.  Seminaro medžiaga paremta Whatansu komandos formavimo metodikomis, kurių tikslas yra padėti sukurti efektyvią komandą, užmegzti tvirtesnį ir gražesnį tarpusavio ryšį, kupiną pagarbos, supratimo ir palaikymo. Komandos formavimo užduotys paremtos patyriminio ugdymo metodais. Tai įvairūs pratimai, žaidimai, pasikalbėjimai. Mokytojos  pasakojo apie save, žaidė, dalinosi savo pojūčiais ir patirtimi bei žadėjo išbandyti šiuos metodus savo klasėse.

20180906_132348 20180906_130953 20180906_130907 20180906_125314 20180906_123557 20180906_123532 20180906_122550 20180906_122532


Seminaras „Pozityvios mąstysenos strategija“

Naujus mokslo metus „Santaros“ gimnazijos mokytojai pradėjo nuo pozityvių emocijų – dalyvavo seminare „Pozityvaus mąstymo strategijos“, kurį vedė nepriklausoma žurnalistė, švietimo ir verslo konsultantė Lidija Laurinčikienė.

„Manau, kad viskas slypi mūsų galvoje. Jei norime pakeisti situciją, pirmiausia turime keisti požiūrį“,– teigė lektorė , sužavėjusi mokytojus savo artistiškumu, emocionalumu, įtaiga. Pozityvaus mąstymo strategijas lektorė apipynė ne tik statistika, bet ir vaizdingais pavyzdžiais iš savo pačios gyvenimo ir darbo praktikos.

Baigdama iš tiesų prasmingą seminarą lektorė L. Laurinčikienė linkėjo pozityvaus mąstymo, kuris padeda įveikti nerimą, stresą, kitus emocinius sutrikimus, bei palengvina susikalbėjimą su aplinkiniais.

Seminaras7 Seminaras6 Seminaras5 Seminaras4 Seminaras3 Seminaras2 Seminaras1


Karjeros dienos tėvų darbovietėse

KlasėTėvų darbovietėTėvai
1aKavinės „Desertinė Atostogos“ konditerijos cechas.S. Vaganova (mama)
1bOro uostas.А. Rybakov (tėtis)
2bPriešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.J. Chatkevičius (tėtis)
3bPriešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.R. Meščerekova (mama)
4bKirpyklos mokykla.Ž. Gurbo (mama)
4cSwedbankas. Finansai.I. Ivancov (tėtis)
7bŠv. Jono bažnyčios varpinės muziejus.M. Lazebnikas (tėtis)
8aSwedbankas. Finansų laboratorija.D. Tepluskina  (mama)
9fMuitinė.I. Dulina (mama)

_______________________________________________________________________________

Netradicinė pamoka desertinėje „Atostogos“

Gegužės 2 dieną 1a kl. mokiniai vyko į svečius pas Svetlaną Vaganovą į desertų kavinę „Desertinė Atostogos“. Mokiniai desertinėje  susipažino su saldžia ir sudėtinga konditerio profesija. Desertinės šeimininkė S. Vaganova  ne tik papasakojo jiems apie savo profesiją, bet ir suteikė galimybę patiems vaikams sudalyvauti kulinarinių šedevrų gaminime. Buvo labai įdomu ir skanu. 

Desertine_1 Desertine_6 Desertine_5 Desertine_4 Desertine_3 Desertine_2

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________________________________________________________________________

4c klasės edukacinė pamoka „Pažink Swedbank’ą“

2018 m. balandžio 11 dieną 4c klasė su mokytoja Valentina Teslenko ir tėveliais T. Semencova, R. Siliumi ir D. Ivancovu lankėsi „Swedbank“ banke, kuriame dirba Ilja Ivancovo tėvelis.

Mokiniai sužinojo įdomių faktų, susijusių su banko istorija, taip pat aplankė finansinę laboratoriją, konferencijų salę, kuri įsikūrusi administraciniame banko pastate. Buvo įdomu važiuoti stikliniu liftu į 14 pastato aukštą ir iš ten grožėtis Vilniaus miesto vaizdais. Poilsio kambaryje kiekvienas rado įdomų užsiėmimą.

Išvyka buvo labai naudinga, įdomi. Vaikai ne tik susipažino su banko pastatu, jo istorija, bet ir sužinojo apie karjeros banke galimybes.

Pamoka01 Pamoka17  Pamoka15  Pamoka13  Pamoka11     Pamoka06 Pamoka05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

______________________________________________________________

1b kl. mokiniai vyko į oro uostą pas klasioko tėtį A. Rybakov

Aeruostas1 Aeruostas7 Aeruostas6 Aeruostas5 Aeruostas4 Aeruostas3 Aeruostas2

_______________________________________________________________________________

Ekskursija į SWED banką

Kas yra pinigai, kaip juos uždirbti ir sutaupyti, kur investuoti,kas vadinama aktyvių ir pasyvių pinigų pozicijomis – apie tai sužinojo 8a klasės mokiniai, apsilankę gegužės 17 d. fininsinėje laboratorijoje SWED banke.

Ekskursijos metu moksleiviai turėjo puikią galimybę tapti VIP personomis ir apžiūrėti SWED banko pastatą iš vidaus, pasivažinėti liftu, sužinoti banko istoriją.

Bankas1 Bankas6 Bankas5 Bankas4 

 

_______________________________________________________________________________

Kartu su tėveliais

Keliaujame su šokiu ir daina!

Ankstų balandžio 20-osios rytą nuo mūsų mokyklos pajudėjo autobusas Lenkijos respublikos link. Į koncertą Augustovo pradinėje mokykloje vyko ne tik mūsų mokyklos šokėjai ir dainininkai vadovaujami mokytojų Nataljos Levickienės  ir Ievos Žilienės, bet ir 17  mokinių tėvelių.

Koncertas pavyko puikiai! Mūsų mažieji artistai susilaukė gausybės aplodismentų, dalijo autografus. O tuo tarpu tėveliai  skubėjo viska  įamžinti,  filmavo ir fotografavo.

Po tokio šilto priėmimo skubėjome pramogauti: aplankėme „Ryn” pilį, maudėmės „Tropikanos” vandens parke, vaikščiojome ir grožėjomės Mikolajkų miesteliu. Didelį įspūdį vaikams paliko viešbutis ant ežero kranto!

Rytą, išsimiegoję, skaniai papusryčiavę dar skubėjome aplankyti bažnyčia ,,Svetije Lipki” ir pasiklausyti vargonų atliekamo Oginskio polonezo, aplankėme muziejų Kertchine.

Šeštadienio vakarą grįžome pavargę, bet laimingi ir kupini gerų įspūdžių!

Ieva  Žilienė

_______________________________________________________________________________

Mūsų tėveliai per pamokas buvo mokytojais. Plačiau …

_______________________________________________________________________________

Dalyvavome akcijoje „Darom 2018“

Balandžio 21 d. vyko tradicinė  švarinimo akcija „Darom“. 6f kl. tėvų komiteto  iniciatyva mokiniai kartu su šeimos nariais švarino I-ąjį  Valakampių paplūdimį – rinko šiukšlės. Juk gamta – mūsų namai. Po akcijos paplūdimys tapo švaresnis  ir tvarkingesnis.

6f kl. mokiniai džiaugėsi dalyvaudami akcijoje, nes surinko dešimt didelių maišų šiukšlių. Buvo smagu, kad  kartu dalyvavo ir tėvai . Puikiai nusiteikę, nors šiek tiek  ir pavargę,  grįžome namo.

Darom_1 Darom_8 Darom_7 Darom_6 Darom_5  

 

______________________________________________________________________________

  Valanda su direktore

Kovo 29 d. įvyko pirmasis susitikimas „Valanda su direktore“, į kurį buvo pakviesti tėveliai. Prie puodelio rytinės kavos vyko nuoširdus bendravimas įvairiais mokyklos veiklos klausimais: nuo mokyklos  teritorijos aptvėrimo iki akcijos „Darom“.

Diskutuota ir dėl elektroninio dienyno problemų, išklausyta tėvų nuomonė apie papildymus mokymosi sutartyje tarp tėvų ir mokyklos, bendrus tėvų ir mokinių renginius.

Tam, kad keistųsi mokyklos kultūra, kad kurtume saugią, jaukią ir palankią mokymuisi aplinką, kad veiklos mokykloje būtų įvairios ir įdomios, turime visi – tėveliai, mokytojai, administracija, padėdami vieni kitiems, bendradarbiauti vardan bendro tikslo – kiekvieno vaiko sėkmės.

Kviečiame ir toliau susitikti kiekvieno mėnesio paskutinį antradienį.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie dalyvavote susitikime ar rašote mums savo pastebėjimus elektroninėje erdvėje.

_______________________________________________________________________________

Tėvų ir pirmokų sporto šventė „Linksmieji startai“

Siekiant įgyvendinti vieną iš progimnazijos tikslų – stiprinti tėvų ir mokytojų bendradarbiavimą, padedantį vaikams mokytis, – balandžio 27 d. „Santaros” progimnazijoje buvo organizuota tėvų ir pirmokų sporto šventė „Linksmieji startai“.

Kūno kultūros mokytojai dalyviams parengė įvairių linksmųjų estafečių – žaidimų. Visos komandos buvo šaunios, sportininkai labai stengėsi, Smagu buvo matyti, kaip draugiškai lenktyniavo tėveliai su vaikais. O tėvelių buvo net 36! Pralaimėjusiųjų nebuvo, nes visi azartiškai kovėsi ir nugalėjo draugystė.

Renginys praėjo linksmai ir nuoširdžiai, padovanojo visiems daug šiltų ir gražių akimirkų.

Nuoširdžiai dėkojame visiems tėveliams, atradusiems laiko ir padovanojusiems šventę savo vaikams.

Sporto varzybos1 Sporto varzybos6 Sporto varzybos5 Sporto varzybos4 Sporto varzybos3 Sporto varzybos2

 

_______________________________________________________________________________

Palankių bendradarbiavimo su tėvais santykių  kūrimas – nelengvas iššūkis

 „Vaiką tėvai myli ne todėl, kad sekasi mokykloje. Vaikui sekasi mokykloje todėl, kad jį myli tėvai.“

Tokiais žodžiais balandžio 24 dieną prasidėjo gimnazijos/progimnazijos klasių auklėtojų susitikimas – konsultacija su lektore Olivija Saraniene.

Konsultacijos tema, „Bendravimas ir bendradarbiavimas su mokinių tėvais: patirtys, problemos ir jų sprendimo būdai“.

Tai dar vienas renginys, organizuotas projekto „Mokyklos ir tėvų partnerystė“ komandos iniciatyva.

Lektorė atkreipė dėmesį į tai, kad svarbiausia bendraujant, bendradarbiaujant – ir su tėvais, ir auklėtojams vieniems su kitais – žinoti tikslą, kam mokykloje mokinių tėvų reikia. „Kai žinosime, kam, tai žinosime ir kaip“,– teigė lektorė.

Ji siūlė mokytojus būti tyrėjais, tai yra, išsiaiškinti, su kokiais tėvais bendraujame ir gerbti jų gyvenimo būdą, suprasti, kad jie taip pat užsiėmę ir ne visada gali būti aktyvūs mokyklos veikloje. Visgi patarė nepamiršti, kad visa atsakomybe už vaikus klasės auklėtojams, mokytojams reikėtų dalintis būtent su tėvais, kadangi vaiko savivertė, elgesio modelis formuojasi šeimoje. Tik, deja, net ir norėdamas ne kiekvienas tėvas turi gebėjimų įžvelgti, kam vaikas gabus. Šia privilegija apdovanotas mokytojas, tad jo pareiga padėti tėvams geriau pažinti vaikus.

Dar Olivija Saranienė akcentavo tai, kad psichologiniu požiūriu svarbiausia šiais laikais yra ugdyti mokinių kompetencijas, mokyti bendravimo įgūdžių ir nepamiršti, kad kiekvienas vaikas turėtų savo autonomiją. Mokytojų geriausi pagalbininkai turėtų būti tėvai, kurie pasirūpina, kad vaikai galėtų ugdytis – užtikrina lankomumą, kad jis praleidęs pamokas neprarastų kompetencijų. Be to, tėvai turėtų rodyti bendravimo su kitais žmonėmis pavyzdį,  suteikti galimybę vaikui būti savimi. Tik tada vaikas bus motyvuotas ir jo rezultatai gerės.

„Labiausia patiko aptarti psichologiniai aspektai, kurie tinka ne tik kaip klasės auklėtojai, bet apskritai bendraujant su kitais žmonėmis. Labai įsiminė sėkmės formulė (savivertės, sėkmės ir lūkesčių santykis). Be to, tikrai geras patarimas priminti tėvams, kad vaiko auklėjimas prasideda nuo vaiko dienos režimo.“

7a kl. auklėtoja

„Nepaisant to, kad apie tokią formą žinojau ir pati taikau, patiko pasiūlymas susitikimų trise (mokinys – tėvas – auklėtojas). Įdomus kitoks šio susitikimo formatas, kai visa atsakomybė savotiškai perduodama vaikui – jis turėtų būti svarbiausias. Žinoma, tai buvo aktuali tema.“

6h kl. auklėtoja

,,Labai patiko lektorės Olivijos Saranienės lankstumas, komunikabilumas ir pagarba auditorijai. Lektorė patvirtino seną tiesą, kad receptų niekas negali pateikti – kiekvienas turime ieškoti tinkamiausių bendradarbiavimo formų konkrečioje klasėje, su konkrečiais tėvais (išsiaiškinę, kokie jų lūkesčiai, kuo jie gali padėti ir t.t.). Svarbiausia – norėti.“

9f kl. auklėtoja

A. Žukauskienė, projekto ,,Mokyklos ir tėvų partnerystė“ komandos narė.

_______________________________________________________________________________

Ar mes pasiruošę bendrauti su tėvais kitaip?

Kovo 27 dieną vyko 5-12 klasių auklėtojų diskusija „Mokyklos ir tėvų partnerystė“, kurią vedė mokyklos psichologai M. Borisova ir V. Tarasevič.

Mokytojams buvo pasiūlyti įsijausti į skirtingus vaidmenis: klasių auklėtojus, mokinių tėvus, administracijos atstovus. Darbą grupėse stebėjo ekspertai – projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ komandos nariai. Mokytojai grupėse svarstė, kaip jie supranta, kas yra mokyklos ir tėvų partnerystė, ko tikimasi iš mokyklos ir tėvų bendradarbiavimo.

Išklausius visų grupių pasisakymus, padedant psichologams buvo išgryninta partnerystės samprata. Mokytojai diskutavo apie mokyklos ir tėvų bendradarbiavimą: ar reikia pokyčių.

Nuomonės išsiskyrė. Buvo manančių, jog klasių auklėtojai ir taip dirba gerai. „Mano klasės tėvai tikrai aktyviai dalyvauja klasės gyvenime. Jeigu į juos kreipiesi pagalbos, niekada neatsisako padėti“, „Šiais laikais labai dažnai bendravimas vyksta tik virtualioje erdvėje – susirašinėjant, o norėtųsi artimesnio, gyvo bendravimo“, „Pareigingumas ir atsakomybė – gerų klasės auklėtojo ir mokinių tėvų santykių pagrindas“ – teigė klasių auklėtojai.

Ekspertų grupės narės (T. Bruskina, E. Červonenko, A. Žukauskienė) pristatė ir pakomentavo mokykloje dominuojantį tradicinį, kai tėvai veikia pagal mokyklos nurodytą programą, ir siektiną – bendruomeniškumu grįstą mokyklos ir tėvų bendradarbiavimo modelius.

Progimnazijos direktorė T. Lukoševičienė apibendrindama visų pasisakymus palygino tradicinį tėvų ir mokyklos bendradarbiavimą su tradicine pamoka. „Tradicinė pamoka nėra blogai. Bendradarbiavimas su tėvais tikrai vyksta – tik tradiciškai. Jeigu pamokoje stengiamės taikyti aktyviuosius mokymo metodus, tai ir į bendradarbiavimą su tėvais turėtume keisti požiūrį ir ieškoti kitokių formų“,– teigė direktorė.

Buvo sutarta, kad bendruomeniškumu grįstas mokyklos ir tėvų bendradarbiavimo modelis yra šiuolaikiškas ir perspektyvus, turėtume remtis juo savo darbe, nors tai ir nelengva.

Kl vadovai1 Kl vadovai4 Kl vadovai3 Kl vadovai2

_______________________________________________________________________________

Augame kartu su vaikais

Kovo 15 d. progimnazijoje vyko 1-4 ir 5-8 klasių tėvų diskusijos vaikų auklėjimo klausimais. Susirinko 40 aktyviausių progimnazijos tėvų.

1-4 klasėse tėvai diskutavo apie vaikų auklėjimą su mokyklos psichologe Margarita Borisova. Psichologė papasakojo apie įvairių šeimų auklėjimo stilius. Buvo ypač akcentuota vaiko kaip asmenybės svarba, tėvų reikalavimai vaikui pagal jo asmenines savybes. M. Borisova pabrėžė, kad svarbu nenuvertinti vaiko kaip asmenybės.

5-8 klasėse diskusijai vadovavo ir apie savo asmeninę patirtį pasakojo UAB „Mažasis genijus“ direktorė Liudmila Skobeleva. Ji kalbėjo apie tėvų ir vaikų santykius, kylančias problemas. Lektorė pabrėžė, jog pirmiausia tėvai privalo būti pavyzdžiu savo vaikui, mylėti vaiką, palaikyti net tada, kai jis padaro klaidų.

Buvo diskutuojama ir siūloma mokykloje įsteigti Tėvų klubą, kad tėvai bendrautų , spręstų kilusias vaiko ugdymo problemas, rengtų bendrus su vaikais renginius.

Tėvai sutiko, kad ir jiems žinomi faktai apie vaikų auklėjimą, privertė daugiau susimąstyti. Visi tėvai pritarė, kad tokie susitikimai yra naudingi.

Tą pačią dieną ir „Santaros“ gimnazijoje vyko Tėvų forumas. Dalyvavo 9-12 klasių  tėvų komitetų atstovai, klasių auklėtojai, administracija, mokyklos psichologas. Forumo metu tėvai, dirbdami grupėmis, svarstė, kaip būtų galima sustiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, tėvų, mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą. Tėvai aktyviai diskutavo grupėse, o kilusius pasiūlymus pristatė visiems susirinkusiems.

Tevu forumas01 Tevu forumas11 Tevu forumas10 Tevu forumas09 Tevu forumas08 Tevu forumas07 Tevu forumas06 Tevu forumas05 Tevu forumas04 Tevu forumas03 Tevu forumas02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________________________________________________

Ir tėveliai gali būti puikūs mokytojai

Kovo 12-16 dienomis vyko netradicinių pamokų, kurias vedė tėvai, savaitė. Iš viso buvo vesta net 40 pamokų, iš kurių 22 pradinėje mokykloje, 18 pamokų – 5-8 klasėse.

Pradinukams tėveliai vedė matematikos, fizikos, technologijų pamokas. Per jas mokiniai mokėsi sveikos gyvensenos įgūdžių: kaip tinkamai plautis rankas, kaip sveikai maitintis, kaip suteikti pirmąją medicinos pagalbą. Buvo ir linksmų viktorinų, ir rimtų diskusijų apie profesijas. Pirmokai netgi daržoves sodinti mokėsi.

5-8 klasių tėveliai supažindino mokinius su programuotojo, geležinkelininko, stiuardesės, piloto profesijomis. Vaikai gavo vertingų patarimų, kaip tvarkyti savo pinigus, kas yra šeimos biudžetas. Buvo mokoma ir grožio paslapčių: kaip prižiūrėti veido odą.

Be to, tėvai pasakojo ir apie savo pomėgius: povandeninio pasaulio tyrinėjimą, šunų dresavimą. Dar vyko kūrybinės dirbtuvės.

Dėkojame visiems tėveliams, kurie prisidėjo prie šios netradicinių pamokų savaitės organizavimo. Tikimės, kad tai bus dar viena mūsų mokyklos tradicija.

Mokinių įspūdžiai:

„Man labai patiko, kad mano mama, kuri dirba gide, vedė mums pamoką. Visi jos atidžiai klausėsi. Aš didžiavausi ja.“ Alisa Sozinova, 6h

„Man labai patiko netradicinės pamokos, kurias vedė tėveliai. Ypač patiko, kaip Nikitos mama pasakojo apie haskius. Norėtųsi, kad būtų daugiau tokių pamokų.“ Jekaterina Nedveckaja, 7b

„Per pamoką, kai statėme pilis iš makaronų, buvo linksma, įdomu, gavome prizų.“ Marija Fiodorova, 7b

Mokytojų pasakojimai apie netradicines pamokas:

„1c klasėje vyko trys netradicinės  pamokos. Mokiniai sprendė įdomiosios  matematikos  uždavinius. Pamoką  vedė K. Murašovos  tėvai. Daug  džiaugsmo teikė praktinė pamoka – darbas su  žeme. I. Makarevičiaus mama supažindino  su  kai kuriais  augalais  ir  mokė  juos  taisyklingai  pasodinti.  Nepastebimai  prabėgo pamokos  laikas, kai svečiavosi S. Sinicynos  tėtis.“

„4b klasėje netradicinę pamoką vedė Alicija Andrejachina. Mokiniai sužinojo, kas yra kvilingas, patys bandė gaminti darbelius. A. Andrejachina parodė, kaip įvairios detalės iš popieriaus juostelių komponuojamos ir jungiamos į vientisą kompoziciją. Vaikai suprato, kad kvilingo meno nėra sunku išmokti, bet tai laiko ir kruopštumo reikalaujantis procesas. Visiems labai patiko ši pamoka!“

„Kovo 12-16 d. 1a klasėje vyko netradicinės pamokos, į kurių vykdymą ir organizavimą tiesiogiai įsitraukė mokinių tėvai. Tomis  dienomis  tėveliai tapo  mokytojais ir vedė mokiniams pamokas, siekdami  sudominti  juos savo profesine ar kita veikla. Naudodami įvairius aktyvius mokymo metodus tėveliai netradiciškai ir kūrybiškai vedė pasaulio pažinimo, etikos, gimtosios kalbos, darbelių pamokas ir organizavo kitas ne mažiau įdomias veiklas.

Dėkojame tėveliams ir labai džiaugiamės jų noru dalintis gerąja profesine patirtimi ir tokiu būdu tiesiogiai  prisijungti  prie jaunosios kartos ugdymo.“

„Netradicinių pamokų savaitės metu 7b klasėje vyko dvi tėvų vedamos pamokos.  Pirmojoje – Mateušo Zlosniko mama Natalija vedė technogijų pamoką „Zefyro iššūkis”. Penkios mokinių grupės statė makaronų bokštus ir jų viršūnėse kelias sekundes  turėjo išsilaikyti zefyras. Makaronų ir zefyro varžybos iš mokinių pareikalavo kantrybės ir susikaupimo.

Antrojoje pamokoje apie savo pomėgį – bėgimą su haskiais – pasakojo Nikitos Kunickio mama Julija. Moteris namuose laiko tris haskių veislės šunis, todėl tenka aktyviai dalyvauti varžybose.

Mokiniai  sužinojo  šios šunų veislės istoriją, kas yra kajūras (šunų kinkinio varovas), kaip jis valdo šunų kinkinį, kokių savybių reikia haskiui ir kajūrui.

Septintokai mano, kad tokie susitikimai ne tik įdomūs, bet ir naudingi.“

_______________________________________________________________________________

Keičiame požiūrį į mokinį

2018 m. vasario 20 d. „Santaros“ gimnazijoje ir progimnazijoje pagal MTC projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ vyko mokymai mokytojams „Įtraukiojo ugdymo praktikos link“, kuriuos vedė Šiaulių universiteto doc. dr. Lina Miltenienė.

Lektorė supažindino su įtraukiojo ugdymo koncepcija, pateikė svarbiausias įtraukiojo mokymo  vertybes:  lygybę ir lygiavertiškumą, pagarbą įvairovei, bendruomenės svarbą, empatiją. Apibūdino    struktūrą ir procesus. Paaiškino, kad įtraukiojo mokymo proceso pagrindą sudaro buvimas kartu vienoje aplinkoje bei dalyvavimas ugdymo veikloje keičiantis informacija.  Doc. dr. L. Miltenienė   akcentavo, kad įtraukusis ugdymas visiškai sutampa su Švietimo ir mokslo ministerijos paskelbta Geros mokyklos koncepcija.

Mokytojai žiūrėjo  filmą apie gerąją patirtį Šiaulių „Salduvės“ progimnazijoje, kuriame mokiniai pasakojo, kaip jiems sekasi mokytis, dalijosi įspūdžiais apie mokymąsi netradicinėse aplinkose, apie buvimą kartu ir pagalbą vienas kitam.

Mokymų pabaigoje refleksijos metu mokytojai džiaugėsi, kad dalis pateiktų idėjų mokykloje jau vykdomos:  teigiamos atmosferos pamokoje kūrimas, mokinių kūrybingumo ugdymas, mokymasis netradicinėje aplinkoje.

Po mokymų dirbdami grupėse  dalyviai  užrašė kilusias mintis, kurios galėtų būti įgyvendintos mūsų mokykloje. Tai dėmesys kiekvieno vaiko emocinei būsenai, geriau pažinti paauglių gyvenimą, socialinių įgūdžių užsiėmimai, kuriuos veda psichologai, socialiniai pedagogai,  tėvų įtraukimas į ugdymo procesą, savarankiškų darbų diena, kai mokiniai padeda vienas kitam.

Ugdymo procesas yra ilgas, reikalauja kantrybės ir optimizmo. Jis turi būti nuolat tobulinamas, siekiant atliepti įvairius besimokančiųjų poreikius. Mokyklos misija – tai pagalba visuomenei.

Seminaras4 Seminaras3 Seminaras2 Seminaras1

 

_______________________________________________________________________________

1-4 ,5-8 klasių  TĖVŲ FORUMAS

Sausio 18 dieną bei 25 dienomis projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ komanda 1-4 kl. ir 5-8 kl . tėvų aktyvams pristatė projekto tikslus ir kryptį. Dirbant su tėvais grupėse, buvo aptarti šie klausimai: mokyklos ir šeimos bendradarbiavimo būdai, mokyklos pokyčiai ir tėvų iniciatyvos mokyklos kaitai.

Abiejų forumų metu tėvai iš tiesų buvo aktyvūs, pateikė nemažai pasiūlymų, kuo jie galėtų prisidėti prie bendro tikslo- kad kiekvienas mokinys patirtų pažangą ir sėkmę.

Tėvai pasiūlė dažniau susitikti ir aptarti iškilusias problemas, telkiant klasės aktyvą bendrai veiklai, organizuojant mokyklos renginius, dalijantis informacija.

Forumo metu tėvai susitelkė į atskiras grupes, atsakingas už įvairias sritis: komunikaciją ir informacijos pateikimą tėvams, už bendrus renginius su tėvais mokykloje, už aktyvesnį elektroninio dienyno naudojimą, už mokinių sveiką mitybą.

Forumas01 Forumas14    Forumas10 Forumas09 Forumas08 Forumas07   Forumas04 Forumas03

_______________________________________________________________________________ 

Projekto „Mokyklos ir tėvų partnerystė“ įgyvendinimo planas

„Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!” pokyčio projekto įgyvendinimo II ataskaitos 2 etapo įgyvendinimo santrauka. Plačiau…

_______________________________________________________________________________

Lyderystės mokymai mokyklų vadovams

Gruodžio 7-8 d. įvyko projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ dalyvaujančių mokyklų vadovų mokymai su švietimo eksperte iš Didžiosios Britanijos dr. Coleen Jackson. Mokymų metu didžiausias dėmesys skirtas mokyklos direktoriaus kaip lyderio vaidmeniui. Kalbėta apie lyderystės strategijas, lyderiui būdingas savybes, kaip dalyvavimas projekte galėtų padėti joms atsiskleisti.  Svarbu ne tik būti lyderiu, bet ir įgalinti kitus savyje atrasti tokių savybių, sutelkti ir parengti kolektyvą pokyčiams.

Progimnazijos direktorė T. Lukoševičienė mokytojų posėdžio metu pasidalijo mintimis apie mokytojų lyderystę,  kalbėjo apie šiuolaikinę pamoką ir mokytojų vaidmenį joje.

_______________________________________________________________________________

Įsibėgėja mokyklų pokyčių projekto darbai

Lapkričio 23 d. projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai” mūsų mokyklos pokyčio komanda viešėjo Panevėžio „Vyturio” progimnazijoje surengtoje „Mokyklų komandų konsultacijoje”.

Po žaismingo prisistatymo vyko rimtas darbas mišriose grupėse. Buvo pristatytos mokyklų stipriosios ir silpnosios sritys, aptarta, kaip mokyklų vizijos, misijos, vertybės, tikslai ir uždaviniai, strateginiai planai dera su įtraukiojo ugdymo siekiais ir principais.

Pokyčio komandos įvardijo įtraukiojo ugdymo kliūtis ir pozityvius veiksnius, įsivardijo planuojamą pokyčio kryptį, rodiklius ir priemones, kuriomis to bus siekiama. Mūsų komandos pokyčio sritis – tėvų ir mokyklos partnerystė.

Renkuosi mokyti

_______________________________________________________________________________

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ įsibėgėja

Spalio 30-31 dienomis vyko antrasis projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ pokyčio komandų susitikimas.

Seminaro metu tyrėjai S. Balčiūnas ir dr. L. Miltenienė supažindino su įtraukiojo ugdymo situacija mokyklose: mokytojų, mokinių ir jų tėvų nuomonės tyrimo rezultatais. Be to, vyko „Renkuosi mokyti“ mokytojų (A. Pečiulienė), men torių (A. Žukauskienė), mokytojų grupės (E.Červonenko, S. Čaikovskaja, L. Myško) ir mokyklos vadovų (direktorė T. Lukoševičienė, pavaduotojaT. Bruskina) susitikimai  mobiliose grupėse.

Kitas etapas – remiantis tyrimų duomenimis, pasirinkti tobulintinas sritis.

Žiūrėti video

Atidaryti fotogaleriją

_______________________________________________________________________________

Šiuo siekiu vadovaujasi projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“  – džiaugiamės, kad įveikę sudėtingą atranką patekome tarp 15 Lietuvos mokyklų, pakviestų prie jo prisijungti.  Projekto tikslas – sutelkti Lietuvos mokyklas bendram darbui, kad kiekvienas mokinys patirtų mokymosi sėkmę ir būtų savo mokyklos bei šalies kūrėjas.
Projektas remiamasi įtraukiojo ugdymo samprata bei sėkminga programos „Renkuosi mokyti!“ patirtimi. Tik šį kartą dėmesys bus skiriamas ne vien pradedantiesiems mokytojams, mokysimės, dirbsime, bendrausime ir diskutuosime visi: mokyklos vadovai, pedagogai, mokiniai ir jų tėveliai.  Kas mūsų laukia per dvejus projekto įgyvendinimo metus?
Pačioje projekto pradžioje mokykloje bus atliekamas išsamus tyrimas, kad galėtume identifikuoti labiausiai norimas tobulinti sritis. Nuorodas ir kvietimą užpildyti apklausos anketas netrukus gaus visi mokyklos mokytojai, mokiniai nuo 3 klasės bei jų tėveliai.
Suburta mokyklos pokyčių komanda dalyvaus tęstiniuose mokymuose ir rengs pokyčio projektą.
 Kad pokyčius išjudinti sektųsi dar sklandžiau, bus įtraukiama visa bendruomenė, teikiamos verslo ir vadybinės konsultacijos, projekte dalyvaujančioms mokykloms atsiras galimybė bendradarbiauti ir mokytis vieniems iš kitų.
Projekto metu bus stebima ir tiriama įgyvendinamo pokyčių projekto eiga, kad visi kartu galėtume pasidžiaugti padaryta pažanga ir nueitu keliu.
Projektą įgyvendina VŠĮ Mokyklų tobulinimo centras, jau ne vienerius metus inicijuojantis teigiamus pokyčius Lietuvos mokyklose, pagrindinis projekto partneris – „Vilniaus prekybos“ paramos fondas DABAR.


Startuoja naujas projektas RENKUOSI MOKYTI – MOKYKLŲ KAITAI!


Džiaugiamės, kad mūsų mokykla laimėjo konkursą ir tapo viena iš 14 Lietuvos mokyklų, dalyvausiančių „Renkuosi mokyti“ projekte.
Mokyklų pokyčio projekto tikslas – sukurti daugiau galimybių kiekvienam mokiniui patirti mokymosi sėkmę, taikant įtraukiojo ugdymo principus, kuriant palankų emocinį klimatą, mokymąsi skatinančią kultūrą bei inicijuojanti sisteminius mokyklos veiklos pokyčius.
2017-06-13 mūsų mokyklos komanda: progimnazijos Direktorė T. Lukoševičienė, pavaduotoja L. Myško, geografijos mokytoja S. Čaikovskaja, lietuvių kalbos mokytojos E. Červonenko ir A. Žukauskienė – dalyvavo pirmajame visų projekto dalyvių – mokyklų pokyčių komandų ir „Renkuosi mokyti“ mokytojų – susitikime ir mokymuose.
Mūsų mokyklos bendruomenė pasirengusi žengti pokyčių keliu vardan kiekvieno mokinio mokymosi sėkmės.

20170613_134521 20170613_153202 IMG_4589