A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Naujienos

Bibliotekai padovanotų knygų sąrašas

Список книг, подаренных библиотеке

2017-01-26

 

Kudirka Ž. Tautiška giesmė: Įdomybių knyga Vinco Kudirkos kūrinio motyvais.- 2016

Iliustruota „Tautiška giesmė” – knyga, kurią bent kartą atsiversti privalo kiekvienas Lietuvos pilietis. Žaismingos iliustracijos su gausybe svarbių detalių ir šmaikščių įžvalgų padės suprasti mūsų himno turinį ne tik jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams, bet ir patiems mažiausiems.

 • Drėma V. Dingęs Vilnius.- 2013

Daugiausiai dėmesio leidinyje skiriama laiko ir žmonių sunaikintai ar neatpažįstamai pakeistai senojo Vilniaus architektūrai. Pateikiamos net 634 iliustracijos. Nemažai vertingos informacijos ne tik apie senamiesčio gatves, bet ir apie kulto pastatus, gynybinę miesto sieną, valdovų rūmus.

 • Juknaitė V. Išsiduosi. Balsu: Esė, pokalbiai.- 2015

Esminis klausimas, kurį laisvė užduoda žmogui, yra vienas: ar gali semtis jėgų pats iš savęs? Taigi ar pažįsti savo paties jėgą? Ar buvai kada gyvenimo suvestas į akistatą su pačiu savimi mirtinoje ligoje, tremtyje, kalėjime – vietoje, kuri atmeta, užbraukia įprastus elgesio įgūdžius, kultūros prietarus, parengtus atsakymus, išankstinį žinojimą. Likus be nieko, žmoguje prakalba jo paties balsas.

 • Mockus V. Pasitreniruokime prieš matematikos valstybinį brandos egzaminą (10 pavyzdinių egzamino užduočių su atsakymais): Pagalbinė mokymosi priemonė vidurinių mokyklų 11-12 klasių ir gimnazijų III-IV klasių moksleiviams.- 2016
 • Mockus V. Pasitreniruokime ir pasirenkime 8 klasėsmatematikos standartizuotam testui: Pagalbinė mokymosi priemonė pagrindinių mokyklų ir progimnazijų 8 klasių moksleiviams.- 2016
 • Navickas V. Istorijos mokymosi gidas: Mokymo(si) priemonė 11-12 klasei, 1-2 d.- 2010
 • Алексиевич Св. Время сэконд хэнд.- 2016

Мне кажется, я знаю этого человека, он мне хорошо знаком, я рядом с ним, бок о бок прожила много лет. Он – это я. Это мои знакомые, друзья, родители…

От лауреата Нобелевской премии по литературе 2015 года.

 • Булычев Кир Тайны античного мира.- 2002

Кто такие были этруски? Где родился Понтий Пилат? Где похоронен апостол Петр? Об этом и о многом другом вы узнаете из этой книги

 • Булычев Кир Тайны древнего мира.- 2002

Несколько миллиардов лет назад гигантская капля раскаленной материи отoрвалась от Солнца… Много много позже эту каплю назавали Землей

 • Хоссейни Х. И эхо летит по горам: Роман.- 2014

Третий роман автора уже на нашей полке! Долгожданный и удивительный! «Книга Хоссейни – как афганский ковер, сотканный вручную: тончайшие нити сплетаются в сложный и прекрасный рисунок человеческих ошибок и побед…»

 • Шмитт Э.-Э. Оскар и Розовая Дама: Повести.- 2015

Дорогой Бог!

Меня зовут Оскар. Мне десять лет, я умудрился поджечь нашего кота, собаку и весь дом (кажется, даже поджарил золотых рыбок), и я пишу тебе в первый раз, потому что прежде мне было совершенно некогда из-за школы.

Я мог с таким же успехом написать так: «Меня прозвали Яичная Башка, на вид мне лет семь, я живу в больнице, потому что у меня рак, я никогда не обращался к тебе ни с единым словом, потому что вообще не верю, что ты существуешь».

Только напиши я так, все обернулось бы скверно и у тебя вообще пропал бы ко мне всякий интерес. А надо-то как раз, чтобы ты заинтересовался мной.

Пополнили фонд обязательных для изучения произведений книгами Л. Толстого, И. Бунина, Л. Андреева, И. Тургенева и М. Булгакова.

 

Paaugliams

 • Aromštan M. Kai ilsis angelai: Romanas.- 2016

Ketvirtokė Alina, kurios vardu parašyta knyga, neturi tėčio. Ir jos draugės Natašos tėvas paliko šeimą. Vienas yra iš išsiskyrusios šeimos, kitam – atvirkščiai – viskas gerai, trečias pagyrūnas, ketvirtas įžūlus, penktas vagia iš mokytojos piniginės, bet visiems pasisekė – jiems teko jautri ir suprantanti mokytoja. Jie rado raktą į mokyklos lobių skrynią, pravėrė nematomas duris.

 • Ežerinytė I. Sutikti eidą: Romanas.- 2016

Rašau jauniems žmonėms, kurie jaučiasi nepastebėti, yra jautrūs, drovūs, pažeidžiami, neturintys drąsos gyventi. Jei prie tokio prieini arčiau, jis kartais leidžia pažvelgti į savo vidų, ir tu pamatai sielą – susigūžusią, šlapiais lyg ką tik išsiritusio viščiuko sparneliais, bet jos akyse – atsineštas dangus.

Ilona Ežerinytė

Leidykla „Alma littera“ surengė paauglių ir jaunimo literatūros konkursą. Konkurso tikslas – originalūs kūriniai jaunimui ir paaugliams aktualiomis temomis. Ekspertų komisija renka geriausius kūrinius, jie išleidžiami atskiromis knygomis.

 • Kaunaitė U. Laiškai Elzei: Romanas.- 2016

Tai pasakojimas apie du jaunuolius, Gabiją ir Šarūną, besimokančius toje pačioje aštuntoje klasėje. Tačiau vis daugiau bendraudama su klasėje populiariu Šarūnu, Gabija ima abejoti jo poelgių teisingumu. Jai ne kartą tenka rinktis tarp to, kaip elgtis norėtų ji pati, ir to, ką renkasi visi kiti.

Jie abu, dėl skirtingų priežasčių, ima rašyti laiškus Elzei, nors niekada nesulaukia atsakymo.

 • Kreller S. Drambliai nematomi: Romanas.- 2016

Nors visi žino, kad kaimynų šeimoje žiauriai elgiamasi su vaikais, tačiau niekas jiems nepadeda. Visi atsitveria tylos siena – įprasta laikysena, kai prabylama apie smurtą šeimoje

 • Mulligan A. Šiukšlės.- 2016

Berniukas, vardu Rafaelis, vieną dieną tarp šiukšlių randa keistą rankinuką, o jame – nemažai pinigų ir paslaptigą žemėlapį bei raktą. Nuojauta pakužda, kad čia kažkas labai rimto, tai patvirtina ir netrukus šiukšlynan sulėkusi daugybė policijos. Policininkai pažada dosnų atlygį tam, kas ras rankinuką ir grąžins jo turinį.

Knyga skaudi. Žeidžianti. Rodanti mums pasaulio sudėtingumą, sukrečiančią išgyvenimo kovą.

 • Opolskaitė D. Ir vienąkart, Riči.- 2016

Kas jaustųsi laimingas su tokiu vardu ir pavarde – Balys Belekas? Būti Beleku, tiksliau – bele kuo – tai būti niekuo. O jeigu dar pridėtume raudonus plaukus – savanorių tikrai neatsirastų. Kas kita klasės draugas Ričis – išvaizdus, protingas, drąsus, sportiškas. Į mokyklą jis atvažiuoja motoroleriu, ir visų mergaičių akys ima spindėti kaip veidrodėliai.

Leidykla „Alma littera“ surengė paauglių ir jaunimo literatūros konkursą. Konkurso tikslas – originalūs kūriniai jaunimui ir paaugliams aktualiomis temomis. Ekspertų komisija renka geriausius kūrinius, jie išleidžiami atskiromis knygomis.

 • Varslauskaitė L. Mano didelis mažas Aš: Romanas.- 2016

Benediktas – Dauno sindromu sergantis penkiolikmetis. Jam svarbiausios trys spalvos: geltona – puiki nuotaika, žalia – vidutiniška nuotaika, raudona – Benediktas piktas. Jo gyvenime netrūksta suvaržymų, nes jis KITOKS. Vieną mokyklinio karnavalo vakarą Benediktas iškeliauja namo vienas. Netikėtai jis sutinka asmeninių problemų kamuojamą Oskarą. Taip prasideda nuotykių ir atradimų kupina judviejų kelionė.

Leidykla „Alma littera“ surengė paauglių ir jaunimo literatūros konkursą. Konkurso tikslas – originalūs kūriniai jaunimui ir paaugliams aktualiomis temomis. Ekspertų komisija renka geriausius kūrinius, jie išleidžiami atskiromis knygomis.

 • Грин Д. Виноваты звезды: Роман.- 2016

Рецензии на роман беспрецендентны, в них повторяются слова «гениально» и «совершенно». Подростки Хейзел и Огастус страдают от тяжелой болезни. Они не собираются сдаваться. Они – вместе. Сейчас. А впереди?

 

Vaikams

 • Babbitt N. Amžinieji Takiai: apysaka.- 2015

Dešimtmetė Vinė netikėtai atranda stebuklingą amžinojo gyvenimo šaltinį ir susipažįsta  su iš jo atsigėrusia Takių šeima. Kiek vertingas yra gyvenimas be mirties?

 • Baltrukonytė J. Keksiukas po pagalve.- 2015

Knygoje pasakojama apie linksmą šeimą, gerus draugus, atskleidžiamos greito lipimo iš lovos paslaptys ir supažindinama su įdomiausiais pasaulyje darbais.

 • DiCamillo K. Reimė.- 2016

„Jautri ir subtili istorija apie skaudžias gyvenimo pamokas“ – Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

 • Misevičius V. Danuko Dunduliuko nuotykiai.- 2015

Lietuvių rašytojas Vytautas Misevičius „Danuko Dunduliuko nuotykius“ sukūrė prieš keletą dešimtmečių, todėl vaikai už gerą mokymąsi čia dar gauna penketukus, o ne dešimtukus, arba rublį ledams…

Tačiau visais laikais vaikystės džiaugsmai ir įspūdžiai būna panašūs, nestinga smagių, o kartais ir liūdnų nuotykių – kaip ir mūsų herojui Danukui Dunduliukui. Jums tikrai patiks skaityti apie jį ir jo kiemo draugus, linksmus, išradingus išdykėlius.

 • Morkūnas G. Grįžimo istorija: Apysaka.- 2016

Grįžti namo irgi reikia mokėti.
Ši nepaprasta istorija − apie mergaitę, kuri tik gimusi pradėjo mąstyti apie gyvenimą. O taip mąstant nutinka keisčiausių dalykų: vieną rugsėjo vakarą ji dingo iš savo lovelės. Niekas nežinojo kur…

 • Račickas V. Šlepetė: Apysaka vaikams ir tėvams.- 2016

Ši apysaka buvo pripažinta geriausia 1996 metų knyga vaikams ir pelnė Šarūno Marčiulionio premiją. 

 • Račickas V. Šokoladas iki pirmadienio.- 2014

Trumpos, linksmos istorijos apie Mikę ir Juozapėlį, kuriems visada kas nors nutinka

 • Račickas V. Zuika PadūkėlisŠ Apysaka.- 2011

Zuika nesimoko, praleidinėja pamokas… Zuika šioks, Zuika toks. O koks jis iš tikruju?

 • Vincė L. Juk pažadėjai.- 2011

Kai Liza ir Jonas prie lizdo su sudaužytais kiaušiniais randa mažą žuvėdriuką, kyla klausimas n- išgelbėti jį ar palikti gamtos valiai…

 • Walliams D. Didysis senelio pabėgimas.- 2016

Seniai, labai seniai Džeko senelis buvo Karališkųjų oro pajėgų pilotas.

Bet net ir tada, kai paseno, jam vis dar atrodė, kad jis yra jaunas pilotas. Jis ėmė viską pamiršti. Taigi, neliko nieko kita, tik atiduoti jį į senelių namus, kuriuose jam visai nepatinka. Ir tada atėjo laikas didžiausiam Džeko ir senelio nuotykiui!

Juk Džekas niekam neleis skriausti mylimiausio savo senelio. O senelis jau suplanavo, kaip išsigelbėti…

 • Бернетт Ф. Маленький лорд Фаунтлерой. Таинственный сад: Повести.- 2004

Долгожданная книга. Этими повестями зачитывались еще наши бабушки и прабабушки.

«Маленький лорд Фаунтлерой» семилетний мальчик, сумевший сохранить человеческие качества при всех превратностях судьбы. 

Тяжело остаться без родителей, особенно когда тебе всего десять лет, окружающие тебя не любят и ты тоже ненавидишь чуть ли не весь белый свет. Но будто сама судьба протягивает героине книги спасительную руку и выводит на тропинку в прекрасный Таинственный сад. 

 • Бианки В.Чей нос лучше?: Рассказы и сказки.- 2007
 • Бонд М. Медвежонок Паддингтон и его друзья: Рассказы.- 2016

На лондонский вокзал прибыл настоящий медвежонок, которого приютила семья Браун. Медвежонок не из тех, кто любит сидеть сложа руки, но даже самые невероятные приключения заканчиваются хорошо. И главное – с ним никогда не соскучишься!

 • Вебб Х. Щенок Оскар, или Секрет счастливого Рождества.- 2016
 • Вебб Х. Щенок Макс, или Выбери меня!- 2016

Лучшие книги Холли Вебб уже давно переводятся на многие языки мира. Достоверно известно, что Холли долгое время работала в издательстве редактором детской литературы. В какой-то момент она поняла, что может писать лучше, чем авторы, произведения которых она правила. Решила попробовать, и в первые же годы своего творчества стала известной в Англии.

На данный момент литератор является автором шести десятков детских повестей. Нам подарили две книги автора:

 • Велтистов Е. Приключения Электроника.- 2005
 • Гераскина Л. В стране невыученных уроков: Волшебное происшествие.- 2015
 • ДиКамилло К. Удивительное путешествие кролика Эдварда: Сказочная повесть.- 2015

Абилин обожала своего фарфорового кролика, а он, кроме себя никого не любил. Как-то кролик Эдвард, упав за борт, оказался на самом дне океана и на его долю выпало множество испытаний. Чем труднее ему приходилось, тем скорее он учился любви и доброте.

 • Иванов А., Устинова А. Загадка сорвавшейся встречи: Детективная повесть.- 2002
 • Клиентов А. Христофор Колумб: исторический роман.- 2003

Доступная для читателей среднего школьного возраста история о мореплавателе, открывшем Америку

 • Крутогоров Ю. Александр Македонский: Исторический роман.- 2003

Это история о великом полководце древности – Александре Македонском, сумевшем завоевать полмира

 • Матюшкина Е. Все приключения кота да Винчи.- 2016

В Звериный город, прямо с Луны, упал СУПЕРсыщик, СУПЕРдетектив – гениальный кот да Винчи!!! Отважный кот да Винчи вместе со своими друзьями – мышатами Пиком, Бубушей и Чучей, совой Угухой и курицей-репортером Кудахой – раскроют самые запутанные и таинственные преступления!!!

 • Носов Н. Мишкина каша: Веселые рассказы.- 2002
 • Остер Г. Петька-Микроб.- 2015
 • Russel R.R. Ne itin trenktos pamaivos istorija: Prietrankos dienoraštis.- 2015
 • Рассел Р.Р. Вечер неудач: Дневник Никки.- 2016
 • Рассел Р.Р. Шоу непрятностей: Дневник Никки.- 2016

Серия «Дневник Никки» рассказывает о череде событий в жизни Никки Максвелл. Никки начала вести дневник, находясь в непростой ситуации — она перешла в новую школу, где новеньких не очень-то любят. Всем радостям и горестям отводится место в ее личном дневнике. Девочка частенько попадает в самые невероятные и неловкие ситуации, а еще здорово рисует. Так что дневник Никки — это настоящий комикс с множеством забавных и остроумных рисунков.

 • Ребятам о зверятах.- 2015
 • Резепкин О. Сказка про Лешика. Приключения Лешика на острове Страха: Сказочные повести.- 2005

Удивительная сказка о маленьком человечке по имени Лешик. Первая сказка – знакомство с этим человечком и его необычными друзьями, их ждут удивительные приключения. Вторая сказка – Лешику и его друзьям предстоит захватывающее приключение на острове Страха.

 

Самая горячая новинка уже на нашей полке!!!

 • Роулинг Дж. Гарри Поттер и проклятое дитя.- 2017

Прошло 19 лет…

 

 • Сергеев А. Нефертити: Исторический роман.- 2003

Это история о девочке Неф, ставшей самой загадочной царицей в Древнем Египте

 • Силин С. Похититель золотых яблок: Сказочные детективные повести.- 2002
 • Томин Ю. Шел по городу волшебник: Повесть.- 2004
 • Чарская Л. Княжна Джаваха.- 2007

История порывистой, искренней девочки, которой пришлось поехать в практически чужой ей мир и учиться выживать. 

 • Чарская Л. Сказки Голубой феи.- 2015

Отзыв из читательского дневника:

Книга вызвала восторг у меня как у взрослого, и конечно же у детей. Когда я читаю эти сказки, мои сыновья 2,5 и 5,5 сидят тихо-тихо и слушают. Волшебные сказки с глубоким смыслом о добре и зле, о прекрасном внутреннем мире людей,о прощении и чистом сердце.

 • Чуковский К. Краденое солнце: стихи и сказки.- 2015