A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

IMG_8621

Dalyvaujame 23-oje tarptautinėje konferencijoje „Naujieji filomatai“ Gardine

Vasario 26 d. – 28 d. 26 ,,Santaros” 3-11 kl. mokiniai, dalyvaujantys tarptautiniame projekte ,,Mes – dalis Europos mozaikos”,   lankėsi Gardino E. Karskio  gimnazijoje  Nr.1 Baltarusijoje. Turėjome galimybę dalyvauti  anglų klb., matematikos, informatikos, fizikos ir geografijos pamokose, iš arčiau susipažinome su pačia gimnazija.Tai buvo ir įdomu, ir naudinga. Dar buvo organizuota ekskursija, kurios metu gidas pasakojo miesto istoriją ir tai, kaip šis miestas yra susijęs su Vilniumi. Gardino architektūra ir istorija padarė mums įspūdį, nes nepaisant to, kad  miestas  karo metu buvo nuniokotas, visgi svarbiausi  istoriniai pastatai buvo išsaugoti. Baltarusiai buvo labai draugiški ir atviri, jų dėka tikrai gerai praleidome laiką. 

Taip pat dalyvavome konferencijoje ,,Naujieji filomatai“, kurioje  ,,Santaros” gimnazijos mokiniai pristatė savo projektus: V. Čeremisinov ir M.Baradulin  (11c kl.)  kalbėjo apie reliatyvumo teoriją  (vadovas – fizikos mokytojas metodininkas H.Kurčevskij), M.Vaganov (3a kl.) pristatė projektą apie Senovės Romą ir laimėjo I vietą (vadovė – pradinių klasių vyr. mokytoja L.Myško), P.Tomaševičius (4c kl.) pristatė  projektą ,,Ar augalai kvėpuoja?”  ir laimėjo II vietą (vadovė – pradinių klasių vyr. mokytoja T.Chabibulina), А.Lomonosova (10a kl.)  anglų kalba pristatė projektą ,,Suicide prevention“ ir laimėjo I vietą (vadovė – anglų klb. mokytoja J. Laskovič), E.Irens (9a kl.) pristatė  projektą apie kompiuterinius žaidimus ir laimėjo I vietą (vadovė – anglų klb. mokytoja J.Laskovič),  J.Koržavina ir P.Stryczek (11c kl.)  taip pat anglų kalba pristatė projektą ,,Sveiko maitinimosi svarba kasdieniniame gyvenime’’ ir laimėjo I vietą (vadovė- anglų klb. mokytoja, ekspertė T.Bruskina), A.Lomonosova (5c kl.), K.Kopiyka ir N.Mesčeriakov (9 a kl.)  kalbėjo apie senuosius rusiškus matavimo vienetus folklore ir grožinėje literatūroje ir laimėjo II vietą (vadovė – rusų klb. mokytoja ekspertė A.Dubietienė), A.Kamyšanskaja (10 a kl.) ir L.Bartkevič (10 c kl.)  pristatė projektą ,,Kiek sveikatos atima mokyklinė kuprinė?”  ir laimėjo II vietą (vadovės – matematikos mokytoja metodininkė V.Airinė, matematikos vyr. mokytoja L.Ščekaturova , matematikos vyr. mokytoja T.Bartashyunene), K.Šileiko (8 a kl.) kalbėjo apie lyginamąją rusų klb. ir anglų klb. patarlių analizę ir laimėjo III vietą (vadovė – anglų klb. vyr. mokytoja N.Palchiukene). Tai buvo unikali patirtis, kadangi konferencijos metu mokiniai galėjo konsultuotis  su  komisija, kurią sudarė  universiteto dėstytojai.  Be to,  pristatant  savo projektus mokiniams  teko apginti savo projektą, pateikti argumentuotą nuomonę.

Trečią, paskutinę išvykos dieną, aplankėme Nesvyžių, kur dalyvavome  edukacinėje  ekskursijoje.

Taigi,  kelionė į Gardiną, dalyvavimas tarptautinėje konferencijoje paliko  daug gerų įspūdžių.

 

Diplomai (10) Diplomai (9) Diplomai (8) Diplomai (7) Diplomai (6) Diplomai (5) Diplomai (4) Diplomai (3) Diplomai (2) Diplomai (1)  IMG_0763 IMG_0801 IMG_0810 IMG_0848 IMG_8040 IMG_8547 IMG_8621 IMG_8652 IMG_8659 IMG_8931 (1)