A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

IMG_5993

Dalyvaujame projekte „Mes – Europos mozaikos dalis“

Rugsėjo pabaigoje, artėjant Europos kalbų dienai, „Santaros“ gimnazijos mokiniai ir mokytojai (vadovė – anglų klb. mokytoja ekspertė Tatjana Bruskina) maloniai priėmė svečius iš  Baltarusijos – Gardino E.Karskio gimnazijos Nr.1. Dviejų mokyklų bendradarbiavimas jau tapo tradicija. Renginio tikslas – susipažinti su Baltarusijos ir Lietuvos kultūra, atrasti naujų bendraminčių, turiningai praleisti laiką. Mūsų  svečiai paruošė daug įdomių  pasirodymų, kurie suteikė vilniečiams galimybę giliau pažinti  baltarusių kultūrą. Ypač žiūrovus sužavėjo  ansamblis „Румлевские зорачки“, kuris atliko daug liaudies  dainų, o patys grupės nariai vilkėjo tautinius drabužius. ,, Santaros’’ mokiniai irgi dainavo lietuviškai, kad svečiai pasiklausytų dainingos  lietuvių kalbos.

Po koncerto laukė pagrindinė dienos dalis – debatai. 11 kl. mokiniai iš abiejų mokyklų angliškai  diskutavo apie plastiko  pakuočių žalą.  Mokiniai susidomėję sekė debatuojančius, pateikiančius įdomiais faktais pagrįstus argumentus. Debatai padėjosuprasti, kokios priemonės yra taikomos Europos sąjungoje siekiant išsaugoti gamtą. Laimėtojais šįkart tapo svečių komanda.

Svečiams iš  Baltarusijos  lietuvių kalbos mokytoja Rima Šovienė vedė pamoką. Vėliau „Santaros’’ mokiniai pasakojo apie  mokyklos gyvenimą 

Be to, vilniečiai laikė savo pareiga nuvesti svečius į Baltarusijos ambasadą miesto centre. Tai buvo labai naudinga, nes supratome, kad turime daug ryšių su Baltarusija ir labai vertiname šalių draugystę. Dar mokiniai išsiaiškino, kuo užsiima ambasada, kokios jos funkcijos ir pareigos. Taigi, vizitas buvo informatyvus.
Mokiniai daug bendravo, vilniečiai pasakojo savo krašto istoriją ir kalbėjo apie svarbiausius kultūrinius objektus. Mūsų gimnazijos mokiniai bei mokiniai iš Gardino  daug sužinojo  ir rado naujų draugų. Šis renginys turėjo paskatinti  moksleivius mokytis įvairių kalbų ir puoselėti individualiąją daugiakalbystę, motyvuoti domėtis kitomis kultūromis ir suteikti galimybę pajusti kūrybiškumo, asmenybės lankstumo, gebėjimo bendrauti gyvenimiškose situacijose įvairiomis kalbomis naudą.

IMG_5986 IMG_5988

IMG_5992 IMG_5993

pamoka Screenshot_20190925-133741_Gallery