A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Diskusija „Kaip tėvai padeda man mokytis“

     Kovo 26 d. 5-8 klasių mokiniai buvo pakviesti į diskusiją, kurios temos nežinojo, tačiau buvo duota užuominą, kad  kalbėsime apie tėvus, vaikus ir mokymąsi. Mokiniai spėliojo, kokia gi galėtų būti susitikimo tema ir jau po kelių minučių temą išsigrynino – „Kaip tėvai gali prisidėti prie mano mokymosi?“

     Iš pradžių mokiniams buvo užduoti keli klausimai: pirmas – „Parašykite klausimą, kurį užduoda tėvai po mokyklos“ ir antras – „Įvertinkite nuo 1 iki 10, kiek jums reikia palaikymo iš tėvų?“. Atsakymai buvo surinkti ir padaryti apibendrinimai, suskaičiuoti procentai. Dažniausiai užduodamas klausimas – „Kaip sekėsi  mokykloje?“, tačiau pats svarbiausias klausimas, kurį išskyrė mokiniai – „Ką įdomaus sužinojai mokykloje?“. Mokinai žino, ko jie nori, kad tėvai jų klaustų. Žinoma, jiems reikia ir tėvų palaikymo.

     Po šio aptarimo mokiniai dirbo grupėse, kuriose gvildeno įvairius klausimus, tokius kaip:

  1. Kaip tėvai padeda man mokytis?
  2. Patarimai tėvams.
  3. Kaip tėvai skatina mane mokytis?

     Mokiniai pažymėjo, kad jiems yra svarbus palaikymas, tiek moralinis, tiek paskatinimas dovanomis. Jie prašo tėvų leisti jiems būti savarankiškiems ir patiems priiminėti sprendimus. Visi atsakymai buvo reikšmingi kiekvienam mokiniui.

     Po susitikimo mokiniams uždavėme  refleksijos klausimą, kaip jie jautėsi čia atėję ir kaip jaučiasi dabar. Mokiniai su šypsena veide kalbėjo apie tai, jog iš pradžių dėl nežinomybės jautėsi susikaustę, tačiau jau dabar gali pasakyti, kad norėtų daugiau panašių diskusijų.

Pečiulienė, lietuvių kalbos mokytoja

 DSC_8474 DSC_8476 DSC_8478 DSC_8469 DSC_8464