A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Dokumentinio filmo „Aš už tave pakalbėsiu“ peržiūra

Vasario 10 d. „Santaros“  gimnazijos 11-ų klasių mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytojomis Rita Vaitkaityte, Virginija Danusaite ir Nelda Paukšte „Skalvijos“ kino centre žiūrėjo filmą „Aš už tave pakalbėsiu“.

Šis dokumentinis filmas iš arti žvelgia į jokiuose istorijos vadovėliuose neužfiksuotas žmogiškąsias istorijas. 
Po seanso vyko „Skype“ konferencija su filmo režisieriais – italu Maximilien Dejoie ir lietuve Virginija Vareikyte. Pokalbis su filmo režisieriais buvo jaukus. Mokiniai domėjosi, kodėl režisieriai nusprendė filmuoti šį filmą, ar sunku buvo rinkti medžiagą, kur jos ieškojo. Taip pat vienuoliktokams buvo įdomu, kodėl režisieriai pasirinko filmuoti būtent šiuos žmones, ko filmo kūrėjai asmeniškai pasimokė iš filmo herojų.

11-ų klasių mokiniai dalinasi įspūdžiais apie dokumentinį filmą „Aš už tave pakalbėsiu“:

„Tiesą sakant, tai buvo pirmas dokumentinis filmas, kuris man patiko“.

Margarita Berdovskaja

„Filmas man patiko, nes sužinojau daug naujų dalykų apie tuometinę situaciją Lietuvoje. Įdomu buvo dalyvauti „Skype“ konferencijoje. Režisierių atsakymai į pateiktus klausimus buvo išsamūs, padėjo įsigilinti ir aiškiau suvokti filmo mintį“.

Aleksej Fadejev

„Sujaudino tas momentas, kai buvusio kalinio žmona pasakė: „Aš už tave pakalbėsiu“. Buvo gaila tų senukų, kurių gyvenimas susiklostė ne taip, kaip jie tikėjosi“.

  Aliona Ivachnenko

„Labai patiko, kad buvo pateikti ne sausi faktai, bet parodyti tikri žmonių išgyvenimai. Filmas privertė susimąstyti apie karo beprasmiškumą, laisvę ir patriotiškumą“.

  Arina Fedosiuk

„Filmas nepakeitė mano nuomonės apie tą istorinį laikotarpį, tačiau jis paveikė mano nuotaiką ir suteikė motyvacijos: filmo herojai, išgyvenę tokias kančias, sugeba išlikti optimistiški, besišypsantys. Reiškiu pagarbą režisieriams, sukūrusiems tikrai vertą dėmesio filmą“.

 Nikita Michailovas