A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Ekskursija_5

Edukacinė ekskursija į Grigiškes

„Santaros” gimnazijos mokiniai kartu su chemijos mokytoja Alla Tischenko ir anglų kalbos mokytoja Tatjana Bruskina gruodžio 9 dieną apsilankė Grigiškių popieriaus gamybos fabrike „Grigeo“.

Mokiniai susipažino su popieriaus gaminių (servetėlių, vienkartinių popierinių rankšluosčių) gamybos specifika, sužinojo nemažai istorinių bei su chemija susijusių faktų. Įdomu buvo išgirsti, kad šis fabrikas pradėjo veikti 1923 metais, o Grigiškių rajono pavadinimas kilo iš jo įkūrėjo pavardės.

Be to, daugelis įsiminė, jog popieriaus gaminiai sudaryti iš dviejų rūšių celiuliozės: lapuočių ir spygliuočių. Lapuočių celiuliozė padaro popieriaus gaminį minkštą ir švelnų, o spygliuočių – tvirtą. Įdomiausia buvo tai, kad ekskursiją mums vedė Konstantinas Černyh, mūsų anglų kalbos mokytojos T. Bruskinos buvęs mokinys, kuris labai didžiavosi, kad mūsų gimnazijos mokiniai tokie išprusę ir smalsūs. Labai įdomu buvo pamatyti fabriko darbą savo akimis. Tai iš tikrųjų praplėtė mokinių akiratį ir paskatino juos saugoti ir mylėti gamtą – rūšiuoti šiukšles ir rinkti makulatūrą.

Ekskursija_1 Ekskursija_6 Ekskursija_4 Ekskursija_3 Ekskursija_2