A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

IMG_1272

Edukacinė išvyka į Birštoną

Rugsėjo 27 d. 6b ir 6f klasės mokiniai su klasės auklėtojomis ir tėvais  išvyko į edukacinę kelionę į Birštoną. Pirmas užsiėmimas įvyko prie geologinio gamtos paminklo –  Velnio duobės,  netoli Aukštadvario. Duobės gylis 40 metrų, maždaug 120 laiptelių į kairę ir į dešinę, pirmyn ir atgal. Gerai pasimankštinome ir sužinojome įvairių hipotezių apie Velnio duobės kilmę.  Gal toje vietoje po smėlio sąnašomis ilgai tūnojo nuo ledynmečio išlikęs ledo luitas? Klimatui atšilus, jis palaipsniui ištirpo ir liko gili piltuvo formos duobė. O gal Velnio duobę kažkada išmušė čia nukritęs meteoritas? Visos šios hipotezės turi savų argumentų ir kol kas galutinai neatmestos. Tai buvo nepaprastai įdomi integruota kūno kultūros ir gamtos pamoka.

Dar apsilankėme Birštono muziejuje, ten turėjome pamoką „Birštono mineralinio vandens šaltiniai“ . Pamokos metu sužinojome apie mineralinio vandens gavybą, cheminę sudėtį, gydomąsias savybes. Edukacijos pabaigoje degustavome mineralinį vandenį.

Vėliau pasivaikščiojome po Birštono parką. Oras buvo nuostabus, nuotaika puiki . Prie Nemuno mums papasakojo istoriją apie miesto banginį, kurio nugarą galima pamatyti karštą vasarą nusekus upei. Pietavome kaimo sodyboje, esančioje šalia Birštono. Valgėme tikrą dzūkišką bandą – krosnyje ant džiovintų kopūstų lapų keptą bulvių tarkių blyną.  Buvo linksma ir skanu. 

IMG_1255 IMG_1262

IMG_1263 IMG_1272