A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Edukacinė išvyka į Kauno oro uostą ir Kauno marių regioninį parką

Spalio 3 d. 6f ir 7c klasių mokiniai kartu su auklėtojomis A. Žukauskiene ir J. Riachova lankėsi Kaune.

Iš pradžių mokiniai apsilankė Karmėlavoje esančiame Kauno oro uoste. Nors  daugelis mokinių buvo skridę lėktuvais kaip keleiviai, beveik nė vienam nebuvo tekę atsidurti dispečerinėje, iš kurios valdomi lėktuvų skrydžiai. Ekskursijos dalyvių laukė nepaprasta patirtis – skrieti autobusu lėktuvų pakilimo taku, pamatyti tai, ką mato lėktuvų pilotas tupdydamas lėktuvą. Visiems buvo įdomu pamatyti įrangą, transporto priemones, kuriomis oro uosto darbuotojai naudojasi žiemą. Be to, mokiniams teko pasijusti tikrais keleiviais – visi buvo patikrinti apsaugos darbuotojų.

Vėliau mokiniai vyko į Kauno marių regioninį parką, kuriame turėjo galimybę pagilinti geografijos žinias. Pagrindinis ekspozicijos akcentas – maketas, ant kurio projektuojamas vaizdas nukelia į tolimą praeitį. Mokiniai pamatė, kaip traukėsi paskutinis ledynas, kaip formavosi Nemunas ir jo slėnis, kaip galų gale jis virto Kauno mariomis.

Paskutinis edukacinės išvykos akcentas – ekskursija po Kauną. Mokiniai senuoju Kauno Žaliakalnio funikulieriumi pakilo į paminklinę Kristaus Prisikėlimo bažnyčią. Bažnyčia priklauso didingai modernistinei architektūrai, kuri turi laiptuotą siluetą, o jos pagrindinis bokštas kyla į 70 metrų aukštį ir yra puikiai matomas iš visų pusių. Nuo terasos mokiniai grožėjosi nuostabia Kauno bei jo apylinkių panorama.