A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Strazburas1

Įspūdžiai iš kelionės į Strasbūrą

Spalio 12 dieną keturi „Santaros“ gimnazijos abiturientai kartu su moksleiviais iš keturių kitų Lietuvos mokyklų dalyvavo tarptautinio projekto Euroscola finaliniame renginyje, vykusiame vienoje iš Europos Parlamento būstinių Strasbūre.

Mokiniai turėjo išskirtinę galimybę bent vieną dieną atsidurti politikų, atstovaujančių ES šalims Europos Parlamente, vietoje, dalyvavo video konferencijoje iš Briuselio su EP viceprezidentu Dimitrious Papadimoulis, kurios metu politikas atsakinėjo į labiausiai Europos jaunimą dominančius klausimus. Žaidimas „Eurogame“, kurio tikslas buvo atsakyti į 22 klausimus įvairiomis Europos Sąjungos kalbomis, tapo iššūkiu moksleiviams, bet tuo pat metu juos ir suartino. Projekto dalyviai turėjo pasidalinti į grupes iš keturių žmonių taip, kad kiekvienoje būtų skirtingos šalies atstovų.

Tačiau svarbiausia užduotimi jauniesiems politikams tapo darbas pasirinktose frakcijose. Iš pradžių komisijų salėse vyko mokinių susirinkimai: jaunuoliai diskutavo apie Europos Sąjungos prioritetus pagal iš anksto mokyklose parengtas temas, siūlė idėjas ES problemoms spręsti. Vėliau šios idėjos buvo jaunųjų oratorių ir jų sekretorių pristatytos pagrindinėje Europos Parlamento salėje, kur kiti, kaip tikri politikai, galėjo nuspręsti, ar verta šiuos sprendimus priimti ar ne. Diena, praleista vietoje, kur yra svarstoma Europos Sąjungos ateitis, paliko visiems šio projekto dalyviams neišdildomų įspūdžių ir tapo išskirtine gyvenimo patirtimi. Kai kuriems iš mūsų tai padėjo apsispręsti dėl savo ateities ar net privertė susimąstyti dėl politiko karjeros galimybių.

Svarbu ir tai, kad pakeliui mokiniai turėjo galimybę aplankyti ir kelias Vakarų ir Centrinės Europos šalis: Vokietiją, Liuksemburgą, Čekiją bei Lenkiją.

Nuostabūs užsienio šalių vaizdai, naujos pažintys bei patirtys pavertė šią kelionę nepakartojamu nuotykiu visiems jos dalyviams.

Anastasija Lapkovskaja 12c
Sergej Biserov 12a
Maksim Igošev 12c
Ariana Burmistrova 12c

Strazburas5 Strazburas4 Strazburas3 Strazburas2