A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Kaip mes šventėme mokyklos gimtadienį

      Gruodžio 7 d. visa gimnazijos bendruomenė kaip jau įprasta  šventė Mokyklos dieną – 97-ąjį gimtadienį.  Tą dieną vyko  netradicinės pamokos, įvairios akcijos, susitikimai su buvusiais mokiniais. Ypač aktyvūs šį kartą buvo mokinių tėvai.
       Šventė, padovanojusi  daug gražių akimirkų ir palikusi smagių prisiminimų, baigėsi. Lauksime kito gimtadienio!

 

  Vienas gražiausių dažno žmogaus gyvenime  vaikystės prisiminimų – prieš miegą mamos dainuojama lopšinė, sekama pasaka ar skaitoma knyga.  Džiugu, kad viena pamatinių dažnos šeimos vertybių šiais technologijų laikais yra išlikęs knygų skaitymas. Todėl gruodžio 7 d. mūsų pradinėje mokykloje įvyko Tėvų skaitymai.  Skaitymui buvo pasirinktos įvairių autorių knygos, tačiau visas jas vienijo bendra tema – gerumas, draugystė. Šioje pamokoje dalyvavo ne tik tėvai, bet ir močiutės, ir seneliai. Buvo labai įdomu ir gera!! 

Larisa Myško, mokytoja

 

     Mokyklos gimtadienio proga pradinėse klasėse buvo surengtos netradicinės pamokos. Tėvai galėjo išbandyti save mokytojo vaidmenyje. Mane nustebino tai, su kokiu entuziazmu jie įvykdė šią užduotį. Vienoje pamokoje kartu su pirmokais klausėmės vieno mokinio senelio skaitomų pasakų, kitoje kartu su 2b klasės mokiniais įveikėme skiepų baimę. Pasirodo, tai padaryti  daug lengviau, jeigu mama – gydytoja ir jei žinai, jog bus įteiktas diplomas už drąsą. Taip pat teko spręsti matematikos užduotis. Pamokose „Ieškant lobio“ ir „Linksmoji matematika“ pradinukai atskleidė puikius savo gebėjimus ir buvo už tai apdovanoti saldumynais ir mandarinais. Dar man  buvo malonu žiūrėti, kaip sportinėse rungtynėse tėvai kartu su vaikais dirbo vienoje komandoje.
     Buvo labai malonu stebėti, kaip tėvai ir vaikai bendradarbiauja. Tokiame ankstyvame amžiuje tėvai atlieka svarbų vaidmenį vaiko asmenybės formavimesi ir aš labai džiaugiuosi, kad mūsų mokykla suteikia galimybę tėvams ir jų vaikams tapti artimesniais.

A.Narbutaitė, 12c

 

     Mokyklos gimtadienio proga aktų salėje vyko teatralizuoti pasirodymai „Mano klasės portretas“. Man teko stebėti 5 ir 6 klasių teatralizuotus pasirodymus. Be galo nustebau, kad mūsų mokyklos mokiniai tokie talentingi ir kūrybingi.
      Labai įsiminė, kaip 6-okai vaidino, kokius gražius, protingus, paklusnius juos nori matyti mamos, kokius stiprius įsivaizduoja tėčiai, visada alkanus mato močiutės, aktyvius klasėje norėtų matyti mokytojai ir kokie jie yra iš tikrųjų – be rūpesčių, linksmi ir laimingi.
     Taip pat mane sužavėjo, kokie 6-okai talentingi gimnastai, futbolininkai, muzikantai, šokėjai, dainininkai. Jų pasirodymai privertė ploti visą salę.
     5 klasių mokiniai nenusileido savo kūrybiškumu. Itin šilti buvo tie pasirodymai, kuriuose dalyvavo ir tėvai. Dar buvo labai įdomu stebėti prisistatymą su repuojančia klasės auklėtoja. Išgirdau labai daug dainų, kurias sukūrė patys penktokai.
       Be to, buvo labai malonu matyti tėvelius, atėjusius palaikyti savo vaikų. Sėdėjau ir šypsojausi, matydama tokią meilę, palaikymą ir džiaugsmą jų akyse.
       Visi pasirodymai buvo  įspūdingi ir tikroviški, nes juose atsispindėjo tikri vaikai, jų mintys, elgsena, troškimai. Nebuvo dirbtinų emocijų. Mačiau  tikras ir nesuvaidintas emocijas.

                                                                           Marija Babič, 10C

      

    Teko stebėti  7 ir 8 klasių teatralizuotus ,,Mano klasės portretas“ pristatymus. Vieni aštuntokai  pristatė savo klasę eilėmis, kiti  pasinaudojo savo pačių sukurtu video ekologijos tematika. Labai džiugu buvo stebėti 8 a kl. mokinių prisistatymą, kuris vyko net šešiomis kalbomis! Taip pat mane nustebino  idėja panaudoti būgnus pasirodymo metu.
     Per penktą pamoką turėjome galimybę išvysti be galo talentingus septintokus. Per jų pasirodymus buvo pasakyta labai daug šiltų žodžių apie mokyklą. Ypač patiko prisistatymui pasirinktas naujienų formatas. Prisistatymų metu publika nuolat juokėsi ir neturėjo laiko nuobodžiauti, nes septintokai demonstravo puikų humoro jausmą.
     Buvo tikrai smagu matyti daugybę talentingų, originalių bei aktyvių mokinių, kurie padarė šį mokyklos gimtadienį

Agata Kipran, 11a

 

     Gruodžio 7d.  „Santaros“ gimnazijos mokiniai dalyvavo gražioje akcijoje „Apkabinkime mokyklą“. Moksleiviai, susikibę rankomis, sveikino gimnaziją su gimtadieniu. Kiekvienas rankose laikė pačių mokinių dailės pamokose išgražintą raidę, iš kurių buvo sudėlioti žodžiai „Santaros gimnazija 97“, kurie tarsi apkabino mūsų mokyklą. Akcija „Apkabinkime mokyklą“ nepaisant blogo oro suvienijo visų moksleivių dvasią, suteikė šansą moksleiviams parodyti savo kūrybiškumą, išreikšti meilę ir dėkingumą.
      Iškart po akcijos gimnazijos aktų salėje vyko intelektualus žaidimas, kuriame dalyvavo dvi mokytojų, moksleivių tėvų bei 11 ir 12 kl. mokinių komandos. Buvo labai įdomu sekti žaidimo eigą, bandyti atsakyti į sudėtingus, mąstymą lavinančius klausimus. Vieni klausimai patikrino dalyvių išprusimą, kiti gebėjimą logiškai ir kritiškai mąstyti. Nepaisant to, kad laimėjo mokytojų komanda, moksleiviai, klausydami atsakymų į sudėtingus klausimus, išplėtė savo akiratį. Be to, jie lavino savo gebėjimus dirbti komandoje ir gebėjimą išgirsti visų komandos narių nuomonę. Visi dalyviai liko patenkinti žaidimu ir buvo dėkingi už linksmai ir naudingai praleistą laiką.

 Aleksandra Kirnosova, 12 c