A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

ed

Minime Europos kalbų dieną

    Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

   Europos kalbų diena kiekvienais metais tradiciškai švenčiama ir mūsų mokykloje. Renginių būna tiek daug ir tokių įvairių, kad vienos dienos neužtenka. Jau rugsėjo 25 d. 11 kl. moksleiviai kartu su lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis ,,Skalvijos“ kino teatre žiūrėjo filmą ,,Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“ apie J. Zauerveiną, XIX a. gyvenusį poliglotą, filosofijos daktarą, poetą ir visuomenės veikėją. Filme sakoma, jog kalbų mokymasis prilygsta įsimylėjimui. Dar lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos kviečia 9-10 kl. moksleivius dalyvauti diskusijoje, kodėl verta mokytis kalbų,  o 5 – 6 kl. moksleivius dalyvauti viktorinoje ,,Atvirukai iš įvairių šalių“. 7-8 kl. moksleiviai ruošia mini pristatymus ,,Žodžiai keliauja“.

    Anglų kalbos mokytoja T.Bruskina organizavo  12 kl. moksleivių susitikimą su VU dėstytoja, A.Jurevičienė kviečia 5 kl. moksleivius kieme žaisti kalbų futbolą, o 9 kl. moksleiviai ruošiasi per anglų kalbos pamokas dalyvauti  viktorinoje apie Europos kalbas. 

   Po Europos šalis per anglų kalbos pamokas ketina keliauti ir 3-4 kl. moksleiviai. Dar pradinių klasių moksleiviai dalinsis vasaros įspūdžiais iš atostogų įvairiose šalyse, jiems organizuojamos teminės klasės valandėlės, skirtos  Europos kalbų dienai paminėti. Be to, 3-4 kl. moksleiviai ruošia stendą ,,Sveikinamės įvairiomis kalbomis“.

    Rusų kalbos mokytojos kviečia moksleivius į svečius pas senosios slavų kalbos abėcėlę: per pamokas vyks konkursas, vėliau mokyklos foje bus organizuojama paroda ,,Svečiuose pas senosios slavų kalbos abėcėlę“.

    Akivaizdu, kad mūsų mokyklos moksleiviai domisi tuo, kas vyksta Europoje ir  yra motyvuoti mokytis kalbų, nes , kaip sakė žymus vokiečių klasikas J.V.Gėtė:  ,,Tas, kas nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios“.