A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

bty

Mokinių tarybos edukacinė išvyka į VŠĮ „Tautinių bendrijų namai“

Gegužės 3 d. Mokinių taryba lankėsi VŠĮ „Tautinių bendrijų namai“. Edukacinę išvyką inicijavo mokyklos Tolerancijos centras, kurio koordinatorė, istorijos mokytoja Ela Kanaitė, daugelį metų renkama į Tautinių bendrijų tarybą.

Netoli autobusų stoties įsikūrusiame jaukiame kelių aukštų pastate mokinius pasitiko „Tautinių bendrijų namų“ direktorė Alvyda Gedainskienė, kuri papasakojo apie šių namų įsteigimą, jų funkcijas, užimtumą.

Kadangi pastate yra kelios salės, tautinėms bendrijoms skirtų kambarių, juose vienu metu gali vykti keletas renginių. Šiuose namuose kasmet organizuojama per 600 renginių. Beje, renginiai yra nemokami. Įregistruotos tautinės bendrijos gali nemokamai naudotis „Tautinių bendrijų namų“ patalpomis ir net du kartus per metus už simbolinį mokestį mokytis lietuvių kalbos. Čia organizuojama daug kultūrinių renginių, pvz.: įvairių šalių duonos degustacija, poezijos vakarai, pvz., A. Puškino eilėraščių skaitymas įvairiomis kalbomis, teatriukų repeticijos bei spektakliai, šokių, dainų vakarai ir kt.

Mokinių taryba ne tik apžiūrėjo „Tautinių bendrijų namus“, bet ir buvo supažindinti su juose vykdoma kultūrine, edukacine veikla. Direktorė A. Gedainskienė pakvietė jaunimą aktyviai įsilieti į įstaigos veiklą.

Tolerancijos centras

bty bty bty bty