A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Senieji simboliai4

Muziejų diena

Kovo 30 d. progimnazijos ir gimnazijos mokiniai lankėsi muziejuose. Štai keletą atsiliepimų:

Ekskursija į Valdovų rūmus

Kovo 30 d. 5b kl. mokiniai lankėsi Valdovų rūmuose. Jie dalyvavo edukacinėje programoje, kurioje susipažino su valdžios ženklais ir rūmų ceremonialu. Moksleiviai „dalyvavo“ kunigaikščio karūnavimo ceremonijoje, iš arčiau susipažino su Valdovų rūmais, pasigrožėjo Vilniaus panorama nuo Valdovų rūmų apžvalgos aikštelės. Ekskursijos pabaigoje kiekvienas gavo po nedidelį suvenyrą.

Energetikos ir technikos muziejus

Kovo 30 dieną  5c kl. moksleiviai lankėsi  Energetikos ir technikos muziejuje. Moksleiviai dalyvavo  edukacinėje  pamokoje  „Iliuzijos – mokslas, mistika, apgaulė?“. Penktokai  sužino, kas yra iliuzijos, kaip susidaro, taip pat kas yra miražas, pareidolija bei dirbtinės perspektyvos.

Moksleiviai susipažino su judančiais paveikslėliais, apžiūrėjo 3D anaglifas, pasitelkę  interaktyvius  eksponatus  regėjo optines apgaules.

Po pamokos moksleiviai aplankė kambarius, kuriuose galima buvo  savarankiškai atlikti bandymus.

Edukacinė programa „Senieji simboliai ir ženklai“

Kovo 30 d.  6b lankėsi Valdovų rūmuose. Edukaciniame užsiėmime „Senieji simboliai ir ženklai“ moksleiviai mokėsi atpažinti archeologiniuose radiniuose pavaizduotus simbolius ir suprasti galimas jų reikšmes. Užsiėmimo antroje dalyje moksleiviai pasidarė pakabukus iš spalvoto modelino, juose vaizdavo sugalvotus simbolius.

Edukacinė ekskursija į VU Zoologijos muziejų

Balandžio 30 dieną  6f kl. mokiniai kartu su klasės auklėtoja L. Ivanenko aplankė VU Zoologijos muziejų, kuris įsikūręs Jungtiniame gyvybės mokslų centre ir dalyvavo edukacinėje pamokoje „VU Zoologijos muziejaus  trumpa istorinė apžvalga. Lietuvos gyvūnai: paukščiai“. Mokiniai sužinojo, kad  1855 m. grafas R. Tyzenhauzas padovanojo savo tėvo, žymaus ornitologo, grafo K. Tyzenhauzo, kolekciją: 1093 paukščių iškamšų ir 252 rūšių paukščių kiaušinių ir lizdų. Šiuo metu tai viena seniausių Europoje kolekcijų, kurioje labai vertingos Pietų ir Centrinės Amerikos kolibrių, rojaus paukščių iš Naujosios Gvinėjos, lyrauodegio iš Australijos, Himalajų lofoforo, argaus ir kitų paukščių iškamšos. Didžioji šių paukščių dalis įtraukta į Tarptautinę raudonąją knygą bei priklauso CITES konvencijai. Mokiniai sužinojo, kad  Iki 2015 m. rugsėjo mėn., Lietuvoje aptiktos 388 rūšių  paukščių. Zoologijos muziejus stebino gyvybės formų įvairove. Iš ekskursijos grįžome pilni įspūdžių, ekskursija suteikė daug gerų emocijų.

Radvilų rūmų muziejus

7a kl.  per Muziejų dieną vyko į ekskursiją „Ex libris“  Radvilų rūmų muziejuje. Ekskursijos metu moksleiviams  buvo papasakota apie Radvilų rūmus, parodyta keletas įdomių paveikslų, kurie atrodė taip, lyg būtų nupiešti pieštuku, nors iš tikrųjų buvo atspausdinti. Moksleiviai galėjo patys susikurti savo  vardinį ekslibrį ir jį atsispausdinti. Visi buvo patenkinti šia ekskursija.

Triukšmų įgarsinimas kino filmuose

Kovo 30 d. 7b klasės mokiniai mokėsi įgarsinti triukšmus kino filmuose. Pamoka vyko Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje. Septintokai sužinojo, kad filmuojant profesionalų kiną, vaizdas fiksuojamas kino juostoje, o garsas įrašomas atskirai. Po filmavimo ant nufilmuoto vaizdo garsas „uždedamas“, t. y. garsas pritaikomas tam vaizdui.

„Šiandien mes įgarsinome filmą „Upė“. Įgarsinimui naudojome žvyrą, grandines, vandenį, lentas. Pamatėme daug senos aparatūros, naudotos filmams kurti“ – sakė Marija Fiodorova.

Adriana Matvejeva įrašinėjo sniego ir plaukiančios valties garsus. „Sniego garsą kūriau naudodama krakmolo maišelį, plaukiančios valties garsą išgavau rieškutėmis semdama vandenį“ – prisiminė mokinė.

Tokia netradicinė pamoka patiko ne tik septintokams, bet ir juos lydėjusiems tėvams – jie taip pat įgarsino filmą.

Edukacinė išvyka į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų

Kovo 30 d. 8a klasės mokiniai lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, kur turėjo puikią galimybę susipažinti su eksponuojamomis nuotraukomis, muzikos instrumentais, kostiumais, teatro lėlėmis, apdovanojimais ir kitais su teatro, muzikos ir kino istorija susijusiais daiktais.

Rusų dramos teatras

8b kl. lankėsi Rusų dramos teatre. Ekskursijos metu moksleiviai iš arčiau susipažino su darbu teatre, sužinojo daug įdomių dalykų apie aktorių darbą, turėjo galimybę pasimatuoti kostiumus ir nusigrimuoti. Visiems buvo linksma ir įdomu.

Netradicinė pamoka Signatarų namuose

Kovo 30 d. 9b, 9c, 9f kl. mokiniai lankėsi Signatarų namuose ir apžiūrėjo ekspoziciją, kurioje pristatomas Lietuvos valstybingumo kelias nuo XIX a. antros pusės iki Vasario 16-osios Akto pasirašymo. Pagrindinis eksponatas – Vasario 16-osios Nepriklausomybės  Akto originalas. Ekspozicija aprūpinta naujomis technologinėmis priemonėmis, bet lankytojus taip pat gali sudominti ir kiti muziejaus eksponatai. Pavyzdžiui, Lietuvos Tarybos narių nuotraukos, daiktai, dokumentai arba praėjusių laikų renginių afišos, lietuviški leidiniai ir draugijų įstatai.
Ši ekskursija buvo įdomi ir pamokanti.

„Jei aš būčiau scenografas…“

Kovo 30 dieną 10b ir 10c klasės lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, kur dalyvavo edukacinėje  programoje „Jei aš būčiau scenografas…“

Muziejuje moksleivius  supažindino su teatro dailininko – scenografo  kūrybinėmis galimybėmis, darbo ypatumais – nuo eskizo  iki galutinio rezultato. Kiekvienam dalyviui buvo suteikta unikali galimybė pačiam tapti kūrėju.

Edukacinis užsiėmimas vyko gotiškuosiuose rūsiuose,  kur yra įkurtos praktiniam darbui skirtos patalpos. Čia darbas vyko dalyviams pasiskirsčius į tris grupes:

– viena grupė kūrė scenografijos eskizą pasirinktomis priemonėmis (pastelė, akrilas, pieštukai, kt.);

– kita grupė projektavo scenovaizdžio maketą tam skirtoje mini scenoje;

– trečioji grupė kūrė personažų kostiumus ir jais rengė manekenus.

Praktikumo metu sukurti kūriniai buvo sujungti į vieną sceną, maketas apšviestas, panaudojant tam skirtus mini teatro šviestuvus. O po užduočių atlikimo vyko diskusijos ir atlikto darbo apibendrinimas.

Taikomosios dailės ir dizaino muziejus

11 (III) a kl. lankėsi Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, kur dalyvavo  edukacinėje  programoje – susipažino su  paroda „Trys mados šimtmečiai“

Ekskursijos ir edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai aptarė įdomų, žavų, masinantį art deco  stilių, susiformavusį apie 1920 m. ir atitikusį karą išgyvenusių žmonių nuotaikas bei visuomeniškai subrendusių moterų poreikius, ir bandė tapti mados kritikais – atrasti mados, stiliaus ir skonio santykį.

Netradicinė pamoka Signatarų namuose

Kovo 30 d. 11c kl. lankėsi Signatarų namuose ir apžiūrėjo ekspoziciją, kurioje pristatomas Lietuvos valstybingumo kelias  nuo XIX a. antros pusės iki Vasario 16-osios  Akto pasirašymo. Ekspozicija aprūpinta naujomis technologinėmis priemonėmis, bet lankytojus taip pat gali sudominti ir kiti muziejaus eksponatai. Pavyzdžiui, Lietuvos Tarybos narių nuotraukos, daiktai, dokumentai arba praėjusių  laikų renginių afišos, lietuviški leidiniai ir draugijų įstatai.

Ši ekskursija buvo įdomi  ir  pamokanti.

 muziejaus die

 8c_1 8c_6 8c_5 8c_4 8c_3 8c_2

11a

7a

5c_2 5c_1

signataru namai5 signataru namai4 signataru namai3

Muziejus_1 signataru namai2 signataru namai1 Signataru namai5 Signataru namai4 Signataru namai3 Signataru namai2 Signataru namai1 Muziejaus3 Muziejaus2 Muziejaus1 Filmas1 Filmas Zoologijos muzejus 6F 4 Zoologijos muzejus 6F 3 Zoologijos muzejus 6F 2 Zoologijos muzejus 6F 1 Senieji simboliai5 Senieji simboliai4 Senieji simboliai3 Senieji simboliai2 Senieji simboliai1 EKSKURSIJA 5B Muziejus_4 Muziejus_3 Muziejus_2