A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Vikingai8

Netradicinė pamoka Vikingų kaime

Kai lauke ima kaitinti taip ilgai laukta pavasario saulė, sėdėti  suole tikrai nebesinori. Tad gegužės 14 d. 1a klasės mokiniai kartus su tėvais vyko į Vikingų kaimą. Jo gyventojai pademonstravo įdomią gyvosios istorijos pamoką.

Pirmiausia visi  buvo aprengti XIII a. drabužiais ir supažindinti  su mūsų protėvių buitimi, maistu, indais, vyrų ir moterų kasdieniais užsiėmimais. Buvo užkurtas  laužas, moksleiviai malė  grūdus ir kepė blynus, kuriuos vėliau  skanavo  patogiai įsitaisę ant kailių vikingų namelyje.

Įdomiausia buvo apsirengti odiniais kario šarvais ir grandininiais marškiniais, kurie svėrė 12 kg, palaikyti rankose kalaviją, pajusti medinio skydo svorį, sužinoti ieties, kovos kirvio ir kirvuko naudojimo subtilybes. Visi turėjo galimybę pasijusti kariais,  susipažinti su senovės lietuvių karo vedimo taktika ir technika. Buvo įdomu sužinoti, kad šių laikų kariai, kaip ir senovės lietuviai, nešioja  30 kilogramų svorį.

Šios veiklos moksleivius  ir jų tėvelius  išvargino, visi labai išalko, tad ant laužo kepė dešreles ir zefyrus. Pamoka prabėgo taip greitai, kad visai nesinorėjo nusirengti istorinių drabužių ir sugrįžti į dabarties laikus.

Nuoširdžiai dėkojame Vikingų kaimui ir renginio organizatoriams už nepakartojamą istorijos pamoką.

Vikingai1 Vikingai8 Vikingai7 Vikingai6 Vikingai5 Vikingai4 Vikingai3 Vikingai2