A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

bty

Paskaita „Piotras Stolypinas ir Lietuva“ Vilniaus Kalvarijų bibliotekoje

Vilnaus Kalvarijų biblioteka ir mokyklos Tolerancijos centras 9c klasės mokinius pakvietė pasiklausyti paskaitos „Piotras Stolypinas ir Lietuva“, kurią skaitė to paties pavadinimo knygos sudarytoja Milda Janiūnaitė.

Lektorė vaizdingai pristatė Piotro Stolypino asmenybę, kuris vaikystę praleido Lietuvoje (Lietuva tuomet buvo Rusijos imperijos dalis ir vadinosi Severo – Zapadnyj kraj), tėvo įsigytame ir pastatytame Kalnaberžės dvare, į kurį nuolat vykdavo atostogų ir kuriame gyveno jo šeima. Kartu su tėvais 1876-1892 m. P. Stolypinas gyveno Vilniuje (Šv. Stepono gatvėje) ir mokėsi Vilniaus gimnazijoje. Kalnaberžės dvaras, esantis Kėdainių rajone, buvo ir liko mėgstamiausias Rusijos imperijos ministro pirmininko dvaras.

Mokiniai buvo supažindinti su reformatoriumi, žmogumi, kuris sąžiningai dirbo visuomenės labui, pažangiais metodais siekė jos gerovės, stengėsi padėti paprastiems žmonėms – taip pat ir Kalnaberžės kaime gyvenantiems kaimynams. Daugeliui Rusijos imperijos valdininkų sąžiningas ir doras politikas neįtiko. Deja, 1911 m. jis buvo nužudytas.

Tolerancijos centras

bty bty bty bty bty