A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Comenius projektas atkeliavo į Vilniaus ,,Santaros“ vidurinę mokyklą

Jau ne pirmą kartą Vilniaus „Santaros“ vidurinės mokyklos mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja eksperte Irina Rovda dalyvauja Comenius daugiašalės partnerystės veikloje. Projektas yra finansuojamas Europos komisijos. Mokymosi visą gyvenimą programa yra Comenius programos dalis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Comenius projektu siekiama stiprinti ir plėtoti paauglių bendravimą, tarpusavio supratimą, sudaryti palankias sąlygas tarptautiniam dialogui, geriau pažinti kitas Europos valstybes, ugdyti pilietiškumą, skatinti norą mokytis užsienio kalbų.

Šiųmečio projekto tema – „Aš paauglys kaip ir tu. Susitiksime feisbuke“.  „Santaros“ mokiniai socialiniame tinkle bendrauja su bendraamžiais iš Belgijos, Ispanijos, Lenkijos ir Norvegijos. Įdomu tai, kad  viešėdami  minėtose šalyse, mokiniai turi galimybę gyventi savo naujųjų draugų šeimose.

Jau įvyko keturi Comenius projekto susitikimai.Projekto dalyvius priėmė Belgija, Ispanija ir Lenkija. Džiugu, kad šį  rudenį, spalio 23 – 27 dienomis, projekto partneriai lankėsi Lietuvoje.  Pavasarį planuojama kelionė į Norvegiją.

Projekto veikla labai įvairi. Prieš susitikimus mokiniai bendraudami socialiniame tinkle atliko apklausas ir parengė prezentacijas įvairiomis socialinėmis temomis, kurias pristatė susitikimų metu. Paaugliai turėjo galimybę pažinti kitų šalių kultūrą ir tradicijas, sužinoti apie savo  bendraamžių pomėgius, pristatyti savo šalį. Žinoma,  mokiniai bendravo anglų kalba. Reikėtų nepamiršti, kad bendradarbiavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai.

Nors vizito Lietuvoje metu rudeniškas oras nedžiugino nei šeimininkų, nei svečių, tačiau visi pripažino, kad tai buvo smagiausias susitikimas. Pirmąją dieną vyko priėmimas „Santaros“ vidurinėje mokykloje, o kitomis dienomisComenius projekto dalyviams buvo surengtos ekskursijos po Vilnių bei Trakus, kurių metu svečiai grožėjosi dviem istoriniais miestais, domėjosi jų praeitimi. Aišku,  paragavo ir tradicinių lietuviškų patiekalų. Atvykę mokiniai džiaugėsi, jog buvo ypač svetingai ir šiltai priimti  bendraamžių šeimose, nes mūsų mokiniai ir jų tėvai pasistengė, kad svečių laisvas laikas būtų turiningas ir įdomus. Džiugu, kad su svečiais noriai bendravo net ir tie mokiniai, kurie nedalyvauja projekte.  Po susitikimo visi teigė, jog išsiskirti su draugais buvo sunku, ne vienas net verkė ir visi vylėsi, kad mokykloje bus daugiau panašių projektų.

Comenius projektas mokiniams ir mokytojams suteikė galimybę ne tik apsilankyti kitose Europos šalyse, pažinti jų kultūrą, pasidalinti patirtimi, bet ir tinkamai bei gražiai priimti svečius. Projekto metu mokiniai susirado naujų draugų,  patobulino anglų kalbos įgūdžius, pagerino bendrąsias kompetencijas.

comenius-vilnius-04 comenius-vilnius-03 comenius-vilnius-02 comenius-vilnius-01