A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Comenius projekto dalyvių vizitas į Ispaniją

Sausio 16-19 dienomis „Santaros“ mokyklos delegacija svečiavosi Ispanijoje, istorinėje Kartaginoje. Tai senovinis miestas, įkurtas Romos – Punų karų laikotarpiu punų karvedžio Ganibalo.XX amžiuje Ispanijos pilietinio karo metu Kartagina buvo paskutinis respublikonų uostas.Šitame istoriškai turtingame mieste buvo tęsiamas darbas pagal tarptautinį Comenius projektą „Aš paauglys kaip ir tu, nes esu socialiniuose tinklapiuose“.

Ispanijoje buvo atlikti Belgijoje numatyti darbai.Pirmiausia buvo aptarti apklausos rezultatai.Kiekviena delegacija iš Belgijos, Norvegijos, Lenkijos, Lietuvos bei šeimininkės Ispanijos pristatė savo atliktų tyrimų rezultatus.Pasirodo, kad įvairių šalių paaugliai labai panašus.Bendrauja tuose pačiuose socialiniuose tinkluose.Populiariausiu visur išlieka Facebook.

Antrą darbo dieną šalių delegacijos pristatė namų darbus.Savo sukurtus projekto logotipus.Po pristatymo vyko balsavimas. Įdomiausia tai, kad šalys išdalijo balus labiausiai patikusiems logotipams pagal Eurovizijos dainų konkurso balsavimo principą. Už savus logotipus niekas balsuoti negalėjo.Susumavus balus paaiškėjo, kad laimėjo Lenkijos pristatytas logotipas.Jo autorė gavo specialų projekto piniginį prizą.Mūsų mokyklos paruošti logotipai buvo gerai įvertinti, bet, deja, pirmos vietos nelaimėjo.

Trečią darbo dieną mokiniai lankė pamokas gimnazijoje, o mokytojai aptarinė trečios sesijos darbą ir namų užduotis.Į viešnages darbotvarkę įėjo ir Ispanijos paruošta labai įdomi kultūrinė programa.Tai buvo istorinės ekskursijos.Pirmoji – į Kartaginos Romos amfiteatrą, kuris tik prieš 15 metų archeologų buvo aptiktas ir atkastas. Muziejuje mums pasakojo apie Kartaginos istoriją. Romos, islamišką ir karališkąjį laikotarpius .

Labai įdomi ekskursija buvo į Mursiją.Mes apsilankėme arkivyskupo rezidencijoje, įspūdingoje XV a. Arkikatedroje bazilikoje, kurioje matyti įvairių architektūrinių stilių elementai (gotikos, baroko, rokoko).Labai patiko Kordobos laikų pastatytas „Casino“, kur daugybė įvairių stilių salių ir kambarių.

Paskutinę projekto dieną surengta bendra smagi mokinių ir mokytojų vakarienė.Visi susidraugavome. Buvo labai liūdna atsisveikinti, ypač išvažiuoti iš saulėtos Ispanijos, kur per visą svečiavimosi laikotarpį buvo daugiau nei 20 laipsnių šilumos, o Lietuvoje tiek pat šalčio.

Kitas susitikimas vyks balandžio mėnesį Lenkijoje, Čenstachovos mieste.Mes Vilniuje lauksime keturių šalių delegacijų spalio 22 diena.

Aleksandra Jurevičiūtė: „Namo grįžome pilni įspūdžių ir gerų prisiminimų. Įdomų aplankyti kitą šalį, sužinoti, kaip ten gyvena bendraamžiai, kaip jie bendrauja tarpusavyje.Smagu pasivaikščioti po miestą, kur tiesiog gatvėse auga mandarinai ir alyvuogės. Labiausiai patiko iš 20 laipsnių šalčio “persikelti“ į 22 laipsnių šilumą“.

Anastasija Andrejeva: „Kelionė buvo beprotiškai fantastiška. Buvo linksma, įdomu, smagu.Sužinojau daug naujo apie kitų šalių kultūrą ir maistą.Suradau daug naujų draugų su kuriais dabar bendrauju socialiniuose tinkluose.Svajoju dar kartą aplankyti Ispaniją“.

comenius-ispanija-06 comenius-ispanija-05 comenius-ispanija-04 comenius-ispanija-03 comenius-ispanija-02 comenius-ispanija-01