A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Išvyka į Norvegiją

Paskutinė mūsų išvyka į Norvegiją, į stulbinantį savo grožiu Bergeną.  Vilnijančios bangos, laivai, kalnai, švarios gatvės, besišypsantys ir be galo svetingi žmonės – visa tai Norvegija.

Jau pačią pirmą dieną pakilome į Floeno viršukalnę, nuo kurios atsivėrė nuostabi miesto panorama. Tą dieną Norvegijos mokykloje, kuri dalyvauja projekte, nebuvo pamokų, todėl su mumis į kalno viršūnę kilo dauguma mokyklos mokinių, kurie labai draugiškai su mumis bendravo. Įdomu buvo sužinoti, kad toje mokykloje mokosi įvairių tautybių vaikai.Visi jie bendrauja kaip lygūs su lygiais- padeda vieni kitiems, gerbia vieni kitus.  Tai įrodymas, kad Norvegijoje vyrauja tolerantiškumo dvasia.

Bergene turėjome daug laisvo laiko, todėl turėjome galimybę susipažinti su miestu- apėjome net siauriausias miesto gatveles. Be to, mes aplankėme mažą miestelį, nuo kurio kranto atsiveria puikus vaizdas į žymiuosius fiordus. Mes pietavome grožėdamiesi kalnais.Tačiau svarbiausia, kad visa mūsų linksma kompanija iš Lietuvos maudėsi Šiaurės jūroje. Aš buvau nustebintas ir sužavėtas mūsų mokytojų drąsa- jos taip pat maudėsi.

Mokiniai, kurie mus priėmė, labai stengėsi, kad mums viskas patiktų. Manyčiau, kad jiems tikrai pavyko, nes kitaip vyko ir projektinė veikla. Jeigu Lietuvoje ir Lenkijoje mes pristatinėjome jau paruoštas prezentacijas, tai šįkart mums teko jas rengti per skirtą tam tikrą laiką. Tiesa, juodraščius, šiokias tokias gaires mes turėjome pasiruošę iš anksto.Viskas kuo puikiausiai pavyko – visų šalių pristatymai buvo ne tik informatyvūs, bet ir įdomūs.

Taigi, tokie projektai kaip ,,Comenius“- nepakartojama patirtis. Be to, tai- galimybės. Gausybė naujų pažinčių, nepamirštami įspūdžiai, nuostabūs prisiminimai – visa tai šis puikus projektas.

Arsenij Lomtev, 12a

2014 metų kovo 25-30 dienomis Bergene vyko paskutinis projekto ,,Comenius“ dalyvių susitikimas. “ We are a teen like u. C on the facebook“.

Norvegijoje mus sutiko be galo šiltai. Visi labai džiaugėsi mūsų atvykimu.Šeima, kurioje aš gyvenau, su manimi bendravo anglų kalba. Kadangai tai ne gimtoji mūsų kalba, tai buvo labai nebloga patirtis- ir man, ir jiems.

Bergene mes kilome funikuliriumi į viršukalnę, nuo kurios atsivėrė nuostabi miesto ir jo apylinkių panorama.  Be to, dar aplankėme kitą miestą, kuriame sužinojome, kaip gaminamos norvegiškos valtys.

Dar ši kelionė man įsiminė tuo, kad aš išsiamaudžiau Šiaurės jūroje, nors vandens temperatūra buvo tik 7 laipsniai.

Manau, kad ši kelionė buvo ne tik labai įdomi, bet ir pažintinė.

Kristian Rysgard, 9b

comenius-norvegija-05 comenius-norvegija-04 comenius-norvegija-03 comenius-norvegija-02 comenius-norvegija-01 comenius-norvegija-06