A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Trečiasis Comenius projekto dalyvių vizitas į Lenkiją

Žana Selezniova: „Neseniai kartu su Comenius projekto dalyviais važiavome į Lenkiją. Aš ir dar du mano mokyklos draugai 5 dienas gyvenome  lenkų bendraamžių, su kuriais susipažinome internete,  šeimose. Mano draugės tėvai buvo labai draugiški ir mieli, jie darė viską, kad man būtų gera. Kiekvieną dieną užsiimdavome kokia nors įdomia veikla, lankėmės žymiose Lenkijos vietose, aišku, susiradome naujų draugų. Man labai patiko, visai nesigailiu, kad nuvažiavau. Taigi šitos 5 dienos buvo kupinos jausmų ir nuotykių.Kiekvienam siūlau nuvažiuoti, jeigu bus tokia galimybė.“

Karina Zvonkova: „Balandžio 17-21 dienas mes praleidome nuostabiame Lenkijos mieste Čenstochovoje.  Ši  kelionė buvo ne šiaip pažintinė, o turinti tikslą – pagal Comenius projektą “im a teen like u C.U. on facebook J ”. Taigi, kai mums mokytoja pasiūlė nuvažiuoti į Lenkiją pagal  mainų programą, iš karto sutikome.  Gyvenome  šeimose,  turėjome galimybę palyginti mūsų ir kitos šalies šeimas. Sužinojome apie lenkų šeimų buitį, pamatėme daug gražių miestų, aplankėme pačią žinomiausią Veličkos druskos olą, buvome garsiausiame Lenkijos vienuolyne “Jasna Góra”, vaikščiojomės po Krokuvos senamiestį ir dar daug kitų įdomių vietų spėjome apžiūrėti.  Šios dienos Lenkijoje prabėgo labai greitai.Liko tik šilti, linksmi ir nuotaikingi prisiminimai.“

Balandžio mėnesį Comenius projekto dalyviai iš Belgijos, Ispanijos, Norvegijos ir Lietuvos penkias dienas svečiavosi mūsų  kaimyninėje Lenkijoje. Mokiniai ir mokytojai, atvykę iš skirtingų šalių,  pristatė ruoštus projektus, bendravo ir dalinosi patirtimi, aplankė gražiausias Lenkijos vietas, o mokiniai, gyvendami savo draugų, su kuriais iki tol buvo bendravę tik internetu,  šeimose, artimiau pažino lenkų šeimų kultūrą, atrado bendrų pomėgių, interesų. Nors kelionė iš Varšuvos į Čenstochovą, kurioje apsistojome, nebuvo sklandi, tačiau viską atpirko šeimininkų svetingumas, gražūs vaizdai,  įdomios ekskursijos ir prasminga veikla.

Pirmąją dieną kartu su kitais Comenius projekto dalyviais iš Belgijos, Ispanijos ir Norvegijos lankėmės Čenstachovoje esančiame licėjuje ir susipažinome su mieste esančiu žymiausiu šalies vienuolynu.Mokykloje visų šalių mokiniai pristatė ruoštus projektus.  Džiugu, kad mūsų mokyklos vienuoliktokai Arsenijus, Žana ir Karina išsiskyrė aukšta darbų kokybe ir geromis anglų kalbos žiniomis. Taip pat mūsų vadovė anglų kalbos mokytoja-ekspertė Irina Rovda visiems susirinkusiems įdomiai pristatė filmuką apie Lietuvą, nes kitas Comenius projekto dalyvių vizitas spalio 24 dieną bus Lietuvoje, t.y. mūsų mokykloje. Vėliau mokiniai lankėsi pamokose, o mokytojai aptarė kito vizito projektų temas.Dieną užbaigėme įspūdinga ekskursija po Šviesaus Kalno (Jasna Gora) vienuolyną, kuris garsus Juodosios madonos ikona ir laikomas Lenkijos dvasiniu simboliu bei šalies religine sostine.

Kitos dienos ankstų rytą išvykome į Veličkos druskų kasyklą ir nepaprastai gražiu senamiesčiu garsėjančią Krokuvą. Druskų kasykloje nusileidome į 135 metrų gylį ir vaikščiojome kalnakasių iškastais požemiais, kur buvo galima pasigrožėti ne tik iš druskos padarytomis skulptūromis, bet ir požeminiais ežerais bei koplyčia. Laisvas laikas Krokuvoje irgi nepraėjo veltui – kiekviena senosios Lenkijos sostinės gatvelė, kiekvienas pastatas žavėjo savita architektūra.

Kelionė į Lenkiją buvo prasminga ne tik pažintine prasme, bet ir dėl užsimezgusių naujų draugiškų santykių. Mokytojai iš įvairių šalių visą kelionės laiką puikiai bendravo ir dalinosi mintimis bei idėjomis, o mokiniai buvo sužavėti lenkų svetingumu.Arsenijaus, Žanos ir Karinos šeimos, kuriose jie gyveno, pasistengė, kad vaikai aplankytų dar daugiau žymių Lenkijos vietų, o namo išlydėjo net su dovanėlėmis Lietuvoje laukiantiems tėvams.

Taigi Lenkija padarė gražios ir svetingos šalies įspūdį. Mes, Comenius projekto dalyviai, nors ir pavargę, bet grįžome kupini gerų įspūdžių ir šiltų prisiminimų apie kaimyninę valstybę.

comenius-lenkija-10 comenius-lenkija-09 comenius-lenkija-08 comenius-lenkija-07 comenius-lenkija-06 comenius-lenkija-05 comenius-lenkija-04 comenius-lenkija-03 comenius-lenkija-02 comenius-lenkija-01