A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Projektas „Jaunimas uz demokratiją. Klausykite mūsų“

jaunimas-uz-demokratija-klausykite-musu-01


Susitikimas su politiku

„Santaros“ mokykla dalyvauja tarptautiniame projekte „Listen to us“ („Klausykite mūsų“). To projekto eigoje vyko apvalusis stalas su politiku.Vasario mėnesį Debatų klubo ir Mokinių tarybos kvietimu į mūsų mokyklą atvyko Lietuvos rusų sąjungos atstovė L.Dmitrieva.Ji susitiko su mokinių savivaldos atstovais ir panorėjusiais prisijungti prie diskusijos vyresniųjų klasių moksleiviais. Mes diskutavome apie mūsų šalies politiką, apie padėtį šalyje, kalbėjomės apie politikos vietą mūsų gyvenime. Taip pat aptarėme mokymosi sąlygas Lietuvoje. Mokiniai uždavė daug klausimų, į kuriuos gerb.politikė bandė atsakyti. L. Dmitrievai ypač patiko vyresniųjų klasių mokinių Boženos ir Germano nuomonės.

Taip pat susitikime dalyvavo mūsų istorijos mokytojai ir anglų kalbos mokytoja I.Rovda, kuriai buvo išreikšta ypatinga padėka už darbą ir nuopelnus miestui bei mokyklai.

Mes laukiame ir kitų politikų, atvyksiančių į mokyklą, nes mums rūpi Lietuvos ateitis!

jaunimas-uz-demokratija-klausykite-musu-03 jaunimas-uz-demokratija-klausykite-musu-02


Mes domimės, mums rūpi mūsų šalis

Projekto „Jaunimas už demokratiją. „Listen to us“ („Klausykite mūsų“) metu mes apsilankėme Lietuvos Seime, kur susitikome su socialdemokratu Vyteniu Andriukaičiu. Apvaliojo stalo diskusijoje dalyvavo mūsų mokyklos mokinių taryba bei visi norintieji aukštesniųjų klasių moksleiviai.
Iš pradžių V. Andriukaitis trumpai papasakojo mums apie savo veiklą, išsamiai paaiškino demokratijos sampratą. Mes kalbėjomes apie Lietuvos istoriją, mūsų šalies praeities ir dabarties situaciją. Pasidalijome nuomonėmis emigracijos klausimu, taip pat aptarėme mūsų šalies problemas. Daug dėmesio buvo stirta naujam švietimo įstatymui ir egzaminų temai.
Gerb.politikas atsakė į visus mūsų klausimus, paragino kovoti už savo šalies gerovę, domėtis politiniais klausimais, nebijoti pasireikšti.
Šis įdomus pokalbis, trūkęs net 2 valandas, tapo puikia politologijos pamoka. Buvo labai malonu susitikti su tokiu nusipelnusiu žmogumi ir paspausti jam ranką. Mes domimės, mums rūpi mūsų šalis.

jaunimas-uz-demokratija-klausykite-musu-07 jaunimas-uz-demokratija-klausykite-musu-06 jaunimas-uz-demokratija-klausykite-musu-05 jaunimas-uz-demokratija-klausykite-musu-04


Debatai Slovėnijoje

Vasara, laikas poilsiauti, o mūsų mokiniai visada pasiruošę igyti naujų žinių!
Liepos 2-9d. Vilniaus „Santaros“ vidurinės mokyklos moksleiviai: Ilja Lamin, Denis Petrovič, Vladimir Daglis, Kiril Gurin, Ana Daglis ir Valerija Cymbal kartu su mokytoja Irina Rovda dalyvavo debatų projekte „Listen to Us“ Slovenijoje. Kartu su mokiniais iš Klaipėdos ir Palangos, bei jų dėstytoja jaunieji aktyvistai atstovavo mūsų šalį.
Perpildyti įspūdžių, moksleiviai pasakoja apie veiklą:

– Nežiūrint i sunkų grafiką, mes puikiai praleidome laiką. Įvairios lekcijos, prezentacijos, paskaitos, pratimai, debatai bei Europos Parlamento simuliacija – visa tai buvo nepakartojama. Dirbti reikėjo daug, tačiau rasdavome laiko ir pabendrauti su bendraamžiais iš kitų šalių. Kadangi kartu su projektu vyko ir tarptautinis debatų turnyras (World Schools Debate Academy), mes turėjome galimybę netik debatuoti prieš geriausias pasaulio komandas, bet ir pasimėgauti kultūrine įvairove. Kataras, Lietuva, Slovėnija, Venesuela ir daugybė kitų šalių – visi kaip viena šeima. Prisiminimai išliks visam gyvenimui, – teigia Valerija.

Niekada nepavargstantys ir pažinti pasaulį trokštantys mūsų mokyklos mokiniai laukia naujų galimybių ir tarptautinių projektų!

jaunimas-uz-demokratija-klausykite-musu-10 jaunimas-uz-demokratija-klausykite-musu-09 jaunimas-uz-demokratija-klausykite-musu-08