A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

„Sėkmės istorijos“

Dvejų metų „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ projektas jau įsibėgėjo ir eina į pabaigą. Tačiau jau dabar mes galime pasidžiaugti šio projekto sėkmėmis. Mokyklos pasirinkta projekto kryptis – mokyklos ir tėvų bendradarbiavimas. Sausio 8 d. projekto dalyviai susirinko tam, kad galėtų pasidžiaugti savo laimėjimais. Ir mes tikrai turime kuo džiaugtis!

Žinoma, kad aktyviausi tėveliai būna pradinėje mokykloje, tačiau ir čia susidūriame su užduotimi, kaip pritraukti jų kuo daugiau. Projekte dalyvauja dvi 1 klasės – 1a (mokytoja I. Vaskevičienė) ir 1c (mokytoja V. Teslenko). I. Vaskevičienė džiaugiasi, kad jau per pirmą trimestrą pavyko suburti visus tėvelius į bendruomenę. Klasėje organizuojami tėvelių skaitymai, netradicinės pamokos. 1c klasės mokytoja džiaugiasi tėvelių iniciatyva organizuojant bendras išvykas ir noru padėti puošti klasę švenčių periodu. Svarbiausias akcentas buvo „Rudens šventė“, kurioje dalyvavo daugiau nei 40 šios klasės mokinių tėvelių.

Turime ir dvi 2 klases – 2a (mokytoja L. Myško) ir 2c (mokytoja J. Rukovič). Abi šios klasės projekte jau antri metai ir sėkmingai skina bendradarbiavimo vaisius. 2a klasės mokytoja galėtų kalbėti valandų valandas apie tai, ką jie kartu nuveikė su tėveliais. Paskutinysis sėkmingas darbas – „Ekošou“. Daugiau informacijos su nuotraukomis jau galite matyti mokyklos Facebook paskyroje ir interneto svetainėje. Dalyvavo daugiau nei 40 tėvelių, kurie apgailestavo, jog nespėjo pasigaminti sau tokių nuostabių kostiumų. 2c klasės vadovė negailėjo gražių žodžių savo mokinių tėveliams, kurie padėjo sukurti spektaklį  pagal Anderseno pasakas, be to tėveliai su vaikais kūrė eilėraščius, rašė rašinėlius, iliustravo juos. Visa tai sudėjo į atskirą leidinį.

Projekte dalyvauja ir 3b klasė (T. Chriaškova). Sėkmingai visa klase keliauja į spektalius, patys vaidina, klasėje vyksta šventės su konkursais, kurių tėvai labai laukia. Mokytoja dėkoja tėveliui S. Kanapliovai už netradicinę pamoką.

4 b klasės mokytoja G. Videiko didžiuojasi savo mokinių tėveliais, kurie nuo pirmos klasės rūpinasi stendo papuošimu, organizuoja visas išvykas. Paskutinis bendras projektas (tėvų ir vaikų) – „Ekologinės eglutės“, kurios puošė pirmo aukšto fojė.

Tarp projekto dalyvių yra ir viena 5 klasė (5b mokytoja L. Kovzan). Nuoširdžiai džiaugiasi tėvelių organizuotumu, savarankiškumu sprendžiant įvairius klausimus. Per mokyklos gimtadienį pasirodyme dalyvavo ne tik vaikai, bet ir tėveliai.

7a (mokytoja N. Palchiukiene) klasės vadovė labai džiaugėsi, jog per mokyklos šventę ant scenos užlipo net 7 tėveliai, tai yra didelis laimėjimas, mokytoja dėkoja visiems už įsitraukimą. 7 b (mokytoja A. Juriavichiene) klasės auklėtoja džiaugiasi vieno mokinio ir tėvo sėkmės istorija.

8b (mokytoja E. Červonenko) ir 8f (mokytoja J. Cyliova) klasės vadovės pastebi, kad tėvai po truputį įsitraukia į bendrą veiklą ir pradeda matyti to prasmę. J. Cyliova džiaugiasi, jog spektaklius ir paprastą pasivaikščiojimą po vakarinį Vilnių  renkasi daug tėvų, per pasivaikščiojimą jų buvo net daugiau nei vaikų.

Labai džiaugiamės sėkmėmis ir net neabejojame, kad gegužės mėnesį galėsime jų papasakoti dar daugiau!

Ana Pečiulienė, projekto „ Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ komandos narė

Kuo galime padeti