A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Konferencija2

Tarptautinė mokinių ir pedagogų konferencija ,,Holokaustas: atmintis ir įspėjimas”

Mūsų  mokyklos IIIc klasės mokinės Anastasija Narbutaitė ir Ana Aleksejeva buvo pakviestos į tarptautinę mokinių ir pedagogų konferenciją ,,Holokaustas: atmintis ir įspėjimas”, kuri nuo sausio  20 d. iki 24 d. vyko Maskvoje, Rusijoje.

Moksleivės išsiuntė savo mokslinį darbą „Slėptuvės Vilniaus ir Kauno gete“ (projekto vadovai – vyresnioji istorijos mokytoja E. Kanaitė ir anglų kalbos mokytoja ekspertė T. Bruskina) į konkursą, kurį paskelbė Holokausto centras, ir buvo pakviestos dalyvauti konferencijoje. Į Maskvą vyko A. Narbutaitė kartu su klasės vadove T. Bruskina.

Konferencijoje paskaitas skaitė Holokausto fondo prezidentė A. Gerber, kuri taip pat žinoma kaip kovotoja už žmogaus teises, A. Bezbarodovo Rusijos humanitarinio universiteto rektoriai ir kiti. Moksleiviai pristatė savo referatus, žiūrėjo filmus ir diskutavo, dirbo prie „apskritojo  stalo” ir grupėse. Konferencijos dalyviai svarstė, kas yra  užuojauta, žmogiškumas, bandė atsakyti, kaip jie elgtųsi, tokiose pavojingose situacijose, ir mąstė apie tai, kas yra „teisuolis”. Malonu pažymėti, kad mūsų moksleivė buvo viena iš aktyviausių ir draugiškiausių.

Paskutinę konferencijos dieną visi dalyviai buvo pakviesti į iškilmingą vakarą Helikon operos teatre Holokausto aukų atminimui. Mokiniai, kurių darbai užėmė 1-3 vietas, buvo apdovanoti vertingomis dovanomis, kiti dalyviai gavo sertifikatus už dalyvavimą konferencijoje.

Darbas konferencijoje padėjo ne tik daugiau sužinoti, bet ir pabendrauti su bendraamžiais iš įvairių regionų.

Konferencija1 Konferencija7 Konferencija6 Konferencija5 Konferencija4 Konferencija3 Konferencija2