A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Stovykla03

Tarptautinė vertybių formavimo stovykla „Mums rūpi! 2018” (“We Care! 2018”)

Ryškiausias vasaros atostogų įvykis – tarptautinė vertybių formavimo stovykla „Mums rūpi! 2018” (“We Care! 2018”), kurią organizavo JAV ambasada Vilniuje ir LAKMA (Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija).

Stovykloje dalyvavo 36 moksleiviai iš Lietuvos mokyklų, 6 moksleiviai iš Lenkijos (Szkola Podstawowa №5, iš Swidniki miesto) bei 6 moksleiviai iš Amerikos (Charles Wright Academy, Vašingtono valstijos). Esame dėkingi mūsų mentoriams Allai Juriavichene, Kristinai Urbonienei, Gitanai Navickienei, Daliai Krasauskienei, Jolantai Kasparienei, Eglei Gintautaitei, Marcin Pasnikowski, Beatai Adasik, Jim Albers ir Ann Vogt už puikiai parengtą pažintinę programą. Kiekviena diena stovykloje buvo skirta konkrečiai temai: „Susipažinimas“, „Šalys, kultūros, kalbos, demokratija“, „Asmeninės, socialinės ir globalios vertybės“, „Teisės ir pareigos“, „Mūsų planeta: ekologija, paveldas ir istorija“, „Ateitis mūsų rankose“. Užsiėmimuose diskutavome apie žmonių teises bei pareigas, demokratijos vertybes, žemę ir ekologiją, kultūros paveldą Dar mes diskutavome apie kultūrinio ir kibernetinio raštingumo svarbą, sužinojome apie tarptautines organizacijas (UN, UNICEF, Doctors Without Borders), jų veiklą skatinant demokratiją.

Per savaitę mes išauginome Žinių medį: kasdien prieš užsiėmimą užrašydavome klausimus, susijusius su dienos tema, ir prisegdavome prie medžio šaknų, o užsiėmimamas baigiantis refleksijos metu vietoj lapų prisegdavome žiedus su išgirstais faktais, komentarais, atsiliepimais. Be to, patalpos, kurioje vyko užsiėmimai, sienas išpuošėme savo darbais: stovyklos taisyklėmis ir simboliais, pastabomis, kitokiais užrašais.

Mes daug sužinojome apie mūsų šalis, dalyvavome Kahoot viktorinoje, internetiniame žaidime Jeopardy, vaidinome tautines legendas, kūrėme stovyklos taisykles. Nepaisydami skirtingų tradicijų, šalių istorijos, mes supratome, kad „moralinis kompasas“ mus kreipia ta pačia kryptimi.

Kiekvieną dieną į stovyklą atvykdavo svečių: programos Fullbright dalyviai ir JAV ambasados atstovai. Svečiai kalbėjo apie amerikietišką futbolą, Amerikos valstijas, vertybes, kiekvieno mūsų atsakomybę, teises ir pareigas.
Esame dėkingi savanoriams Simui ir Тomui už nuotaikingus rytus, mankštą ir žaidimus, nepamirštamus vakarus prie laužo tęsiant dienos diskusijas. Pamename, kaip buvo nelengva išrinkti įdomiausią nuotrauką iš žygio į Merkinę.

Paskutinę dieną apsikeitėme dovanomis su slaptuoju stovyklos draugu, gavome sertifikatus apie sėkmingą dalyvavimą iš Tedas Janis, JAV ambasados pareigūno rankų . Kiekvienas stovyklautojas savo dėkingumą išreiškė laišku JAV ambasadorei Anne Hall. Atsisveikindami sunkiai sulaikėme ašaras. Pažadėjome, kad bendrausime ir toliau. Esame dėkingi stovyklos organizatoriams – JAV ambasadai Vilniuje ir LAKMA, ypač asociacijos ir stovyklos prezidentei Eglei Petronienei už neįkainojamą galimybę dalyvauti šiame projekte, už jos išmintį ir mokėjimą sukurti pozityvią, kūrybišką aplinką.

Dabar dar pasidžiaugsime likusiomis vasaros atostogomis, bet prasidėjus mokslo metams būtinai pritaikysime savo žinias ir kompetencijas organizuodami Demokratijos, Tolerancijos ar saugaus interneto dienas, pasidalinsime patirtimi su kitais gimnazistais bei progimnazijos moksleiviais.

Būsimieji Vilniaus ,,Santaros’’ gimnazijos devintokai:
Andrej Barčenkov
Aleksandra Burinskaitė
Kamila Osmanova
Danila Potapov
Polina Terentjeva
Andrej Vedernikov
Alla Juriavichene, anglų kalbos mokytoja

Stovykla02

Stovykla01 Stovykla13 Stovykla12 Stovykla11 Stovykla10 Stovykla09 Stovykla08 Stovykla07 Stovykla06 Stovykla05 Stovykla04 Stovykla03