A. Juozapavičiaus g. 12,
LT-09311 Vilnius
Gimnazijos kodas - 304089960
Tel./faks. 8 5 272 78 41
rastine@santaros.vilnius.lm.lt

Pamoka13

Trečiokų pokalbiai apie laimę

Mokykloje minint šeimos savaitę, trečių klasių lietuvių kalbos mokytojos Sigita Karkliuvienė ir Ana Pečiulienė paslapčia pakvietė trečiokų šeimos narius ateiti į lietuvių kalbos pamokas ir paskaityti rašytojos Evelinos Daciūtės parašytą ir dailininkės Aušros Kiudulaitės iliustruotą knygą vaikams „Laimė yra lapė“.

Knygoje „Laimė yra lapė“ pasakojama apie berniuko ir lapės draugystę, apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą bei apie tai, kas svarbu tiek dideliam, tiek mažam – apie laimę.

Trečiokai labai nustebo pamatę, kad pamokose dalyvaus ne tik jie, bet ir klasės draugų šeimų nariai. Pamokos pradžioje mokiniai kalbėjosi apie tai, su kuo jiems asocijuojasi žodis laimė, kūrė savo laimės apibrėžimus ir pasidalino jais su klasės draugais.

Vėliau kiekviena pamokoje dalyvavusi viešnia kvietė mokinius paspėlioti, ką jos turi rankose laikomoje dėžutėje. Spėjimų būta pačių įvairiausių, bet kiekvienoje klasėje pasigirdo ir po teisingą atsakymą. Kiekviena viešnia iš dailios dėžutės ištraukė gražiausia išrinkta 2016 m. knygą vaikams ir jaunimui „Laimė yra lapė“.

Mokiniai įdėmiai klausėsi skaitomos istorijos ir vėliau noriai dalijosi mintimis apie skaitymo pamoką.

3a klasės mokinė Simona sakė, kad labai nustebo pamačiusi pro duris įžengiančią savo bendraklasio Tigrano sesę Marianą. Simona taip pat paminėjo, kad visus mokinius suintrigavo paslaptinga dėžutė. Tos pačios klasės mokinys Artūras džiaugėsi, kad turėjo progą išgirsti įdomią pasaką.

3c klasės mokinys Igoris nustebo pamatęs savo mamą ne tik kaip mamą, bet ir kaip mokytoją. Berniukas sakė, kad buvo smagu klausytis mamos skaitomos istorijos.

Štai, ką apie savo dalyvavimą lietuvių kalbos pamokose kalba pačios viešnios:

„Per šią pamoką visi mokiniai buvo labai aktyvūs ir linksmi. Jie labai gerai skaitė ir kalbėjo lietuviškai. Pamoka buvo labai įdomi, o jos pabaigoje visi kartu sudainavome smagią dainelę!”

3a klasės mokinio Tigrano sesė Mariana

„Labai ačiū, kad pakvietėte dalyvauti tokioje įdomioje ir smagioje pamokoje, kuri vaikams tikrai patiko. Pamoka vyko sklandžiai, vaikai buvo aktyvūs ir įdėmiai klausėsi. Liko tik geriausi įspūdžiai apie pamoką ir mokytojų bei vaikų veiklą.”

3c klasės mokinio Igorio mama Inesa

Pamoka01 Pamoka14 Pamoka13 Pamoka12 Pamoka11 Pamoka10 Pamoka09 Pamoka08 Pamoka07 Pamoka06 Pamoka05 Pamoka04 Pamoka03 Pamoka02