Naujienos

NAUJOS KNYGOS

2021-03-08

Lietuvos informacinių sistemų ir programinės įrangos kompanija “Asseco Lietuva” padovanojo gimnazijai 10 knygų. Tarp jų, 4 knygas, patekusias į akcijos “Metų knygų rinkimai 2020” penketukus.

Vaicenavičienė M. Kas yra upė?.- 2020

Kas slypi upėje? Kas joje gyvena? Kokios žuvys ir kokie augalai ten auga? Kur upė teka, ir ką mato? Kiek šalių aplanko? O kaip upė palengvina mūsų gyvenimą?

Zarambaitė I. Juodavandeniai.- 2020

Paslaptinga ir įtraukianti istorija paaugliams, su kurios herojais lengva susitapatinti. Knygoje nagrinėjamos draugystės, šeimos santykių, pirmosios meilės ir patyčių temos, aktualios daugeliui. Tai istorija apie šešiolikmetės Anos ir jos draugų gyvenimo pokyčius, teisingų sprendimų ieškojimą sudėtingose situacijose ir tarpasmeninių problemų sprendimus, apie asmenybės brendimą ir savęs atradimą.

Cicėnaitė A. Kad mane pamatytum.-2020

Tai istorija apie dideles ir mažas pabaigas, apie saulės užtemimus ir laipiojimus pro langą, apie teatrą, šeimos dramą ir truputį – apie meilę.

Ganc D. Lota.- 2020

Pasakojimas apie paauglę mergaitę, kuri viena pati stengiasi susidoroti su mamos netektimi ir netikėtai užgriuvusia vienatve. 

A pie šias knygas galima paskaityti https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1246557/metu-knygos-rinkimai-2020-kurie-autoriai-ir-kuriniai-pateko-i-finala

MacDonald Alan Nevala Bertis. Klykt!.- 2020

Skirta 7–10 m. Knyga priklauso serijos „Aš skaitau“ antram lygiui – įtraukiančios istorijos, lengvai parašytas tekstas, neilgi sakiniai, kiek didesnis šriftas, humoras, nuotykiai ir vaiko akiai malonios iliustracijos skaitymą pavers ne prievole, o maloniu laiko leidimo būdu.

Boruta K. Baltaragio malūnas.- 2008

Goethe J. W. Faustas.- 2018

Ivaškevičius M. Madaskaras.- 2012

Morkunas G. Blusyno pasakojimai.-2018

Vilė Vėl Kaip mes išgarsėjome.- 2020

Aktyviai prisijungė prie akcijos “Knygų Kalėdos“ mokiniai iš 3 a klasės su savo auklėtoja.

Klasės auklėtoja pasiūlė skaitytojams įdomią ir naudingą knygą Baltrukonytė J. Išgyvenimo gidas panelėms.- 2016. Apie rimtus dalykus linksmai parašytoje knygoje atskleidžiama, kaip namuose išvengti karo su tėvais, o mokykloje – su mokytojais, kaip iš pilkos pelytės tapti rožine pantera, kaip iš tylios moksliukės pavirsti įtakinga klasės lydere.

Dar vieną knygą iš „Metų knygų rinkimų 2020“ penketuko padovanojo 3 a klasės mokinys Edvard Paltanavičius S. Sniego Žmogelių žiema.- 2019

Anastasija iš tos pačios klasės padovanojo Baltrušaitenė Š. Domas ir herojų pusryčiai.- 2020. Knygoje smagios ir patraukliai iliustruotos istorijos forma vaikams perteikiamos svarbiausios žinios apie sveiką mitybą.

Щедрый подарок сделала семья Ткаченковых из 3а класса:

Lowry Lois Siuntėjas.- 2020

Kaip rašo K. Urba, kritikai vieningai laiko „Siuntėją“ savitu reiškiniu visoje XX a. pabaigos paauglių literatūroje. Čia reiškiamos žmonijos svajonės apie idealią, tobulą ateities visuomenę.

Palasio R.J. Stebuklas.- 2019

Štai ką aš manau: vienintelė priežastis, dėl kurios nesu normalus, yra tai, kad niekas manęs nelaiko normaliu. Manau, vienintelis žmogus pasaulyje, kuris supranta, kad esu toks kaip visi, – aš pats. Beje, aš vardu Ogastas. Nepasakosiu, kaip atrodau. Kad ir ką manytumėt, tikriausiai yra daug baisiau. Dešimtmetis Ogastas Pulmanas niekuo nesiskiria nuo savo bendraamžių. Ir visgi jis yra kitoks negu visi. Nuo gimimo jo veidas buvo daug kartų operuotas. Todėl Ogastas niekada nelankė mokyklos. Bet į penktąją klasę jis turės eiti tikroje mokykloje. Šią šiltą, išmintingą ir sąmojingą R. J. Palacio knygą skaitytojai dažnai pavadina stebuklu. Rašytojai ir Ogastui pavyko įrodyti – kai labai nori, gali pasiekti didelių pergalių. Net jei esi vaikas su kitokiu nei visų veidu.

Пополнили библиотеку и любимыми нашими читателями книгами Наталии Щербы.

Щерба Н. Лунастры: Прыжок над звездами.- 2019

Щерба Н. Королева Времени.- 2018

Ученики 11 a класса, несмотря на карантин, не нарушили традиций и порадовали читателей подарками. Уже несколько лет наши ученики дополнительно читают актуальные бестселлеры. Ими и пополнили фонд библиотеки:

Голдинг У. Повелитель мух.- 2020

Киз Д. Цветы для Элджернона.- 2020  – 2 экз.

Сиболд Э. Милые кости.- 2019

Хиро Арикава Хроники странствующего кота.- 2019,   приятный комплимент к библиотечной коллекции сувенирных фигурок кошек.

Nepamiršo karantino metų apie biblioteką ir 9 b klasės mokiniai padovanojus knygas

Lindgren A. Mes Varnų saloje.-

Paterson K. Tiltar į Terabitiją.- 2019

Nikita iš 2 c klasė padovanojo poeto Viliaus Baltrėno knygas:

Baltrėnas V. Lėkė vilkas pirkt ragu!- 2016

Baltrėnas V.Voveryte – labas!.- 2016

Еще один читатель подарил лучшие книги, которые прочитал в прошлом году.

Мураками Х. Убийство Командора в 2 кн.– 2019

Сепульведа Л. Макс, Микс и Мекс, или История необычной дружбы.- 2018

Наши читатели знают и любят творчество этих авторов.

И еще один читатель пополнил библиотеку познавательными книгами:

Burnie D. Mažoji gyvūnų enciklopedija.-

Pasaulio įžymybės: nuo Aristotelio iki Madonos: Įdomus faktai.-

Герои мифов: 100 самых-самых.- 2002

Загадочные существа: 100 самых-самых.- 2001

Удивительные животные: 100 самых-самых.- 2002

Франкел Э. Смелая – 2020 Серия «Без буллинга»

Франкел Э. Странная – 2020 Серия «Без буллинга»