Spalio mėnesį startavo Erazmus+ projektas „Sustainable development“. Mūsų gimnazijos 10 klasių moksleivių delegacija kartu su direktore J. Beliajeva ir anglų kalbos mokytoja I. Rovda dalyvavo pirmame projekto dalyvių susitikime Belgijoje. Projekte dalyvauja atstovai iš Graikijos, Ispanijos, Vengrijos, Belgijos ir Lietuvos. Mus priėmė Eupen miesto mokyklos KAE bendruomenė.
Pirmą susitikimo dieną visi projekto dalyviai turėjo pristatyti savo šalį ir mokyklą. Kiekviena delegacija buvo gerai pasiruošusi. Puikiai pristatė savo šalies tradicijas, vaišino tradiciniai valgiais.
Projekto tematika glaudžiai susijusi su dabartinės vartotojiškos visuomenės problemomis. Mes perkame daug nereikalingų daiktų ir drabužių, kurių nesunešiojome. Deja, gaminant tuos drabužius eikvojami didžiuliai gamtos ir žmonių resursai. Todėl projekto programoje buvo numatyta filmo apie džinsų gamybą Bangladeše peržiūra ir aptarimas. Aptarimas vyko grupėse, kuriose buvo skirtingų šalių atstovai.
Antrą vizito dieną vyko ekskursija į Belgijos sostinę Briuselį. Mes susipažinome su Briuselio senamiesčiu, aplankėme galeriją, turgų.
Trečia viešnagės diena buvo labai įdomi. Mus supažindino su KAE mokyklos struktūra ir Belgijos švietimo ypatybėmis. Ypač smagios buvo kūrybinės dirbtuvės, kuriose mes kūrėme paveikslėlių videoklipus apie džinsų atsiradimo ir gamybos istoriją. Vakare buvo bendras visų delegacijų vakarėlis, kuriame dalyvavo Belgijos moksleivių šeimos.
Ypač smagu buvo ketvirtą dieną iš antrinių žaliavų gaminti rankinukus. Mes aplankėme vietinį siuvimo fabriką, kuriame panaudoti kavos gabenimo maišai įgauna antrą gyvenimą. Po to išvykome į didingą Frankų imperijos sostinę Acheną, kurioje mokiniams ekskursijas vedė mokiniai, o mokytojams – mokytojai. Didžiulį įspūdį paliko Acheno katedra ir senamiesčio architektūra.
Paskutinę projekto dieną Eupeno Parlamento Rūmuose įvyko susitikimas su vokiečių bendruomenės pirmininku. Sužinojome, kuo gyvena Eupenas. Kadangi populiariausia sporto šaka yra futbolas, vykome į miesto stadioną. Tikrai įspūdingas, yra ko pavydėti. Mus sutiko futbolo legenda, Barselonos sportininkas Amat Jordi.
Vakare vyko projekto refleksija, kurią vainikavo „sekond hand“ drabužių mainų akcija.
Paskutinę viešnagės diena mes praleidome su šeimomis, kuriose gyvenome. Kiekviena šeima stengėsi organizuoti įdomų laisvalaikį, parodyti savo tautos geriausias puses. Esame dėkingi už tokią puikią galimybę pažinti šalį iš arti ir bendraujant su bendraamžiais tobulinti anglų kalbos žinias.
Atnaujinta: 2024-04-19